Скільки живе новинний привід і що з цим робити

Новинний привід викликає інтерес аудиторії протягом 7 днів — потім його місце займає інша тема

До такого висновку прийшли Google Trends, Schema, компанія, яка займається візуалізацією даних, та американський новинний сайт Axios у своєму спільному дослідженні. Для цього вони проаналізували, протягом якого часу у пам’яті американців залишалися головні новинні події 2018 року, які жваво обговорювали у ЗМІ та соцмережах.

І такий термін навіть більш характерний для загальнонаціональних новинних приводів. У інших випадках кількість днів буде меншою. Хоча до деяких тем (наприклад, виборів) увага прикута довше і може розподілятися на окремі сплески інтересу.

Проте для некрологів цей пік буде наприкінці, а для катастроф чи політичних подій — навпаки на початку.

За результатами дослідження створили сайт з інфографікою, на якому можна відслідкувати інтерес до різних тем у США за минулий рік.

Декілька цікавих висновків із дослідження

У своєму дослідженні група вчених з Корнельського університету вивчала твіти за 2011 рік і прийшла до висновку, що новини, до яких інтерес згасає швидше, пов’язані з негативними емоціями чи діями. Позитивні емоції, відпочинок, стиль життя триматимуть увагу довше.

Більш того, деякі тренди можна відслідкувати там набагато раніше і точніше, ніж на новинних сайтах.

Більш ґрунтовно зрозуміти тему, події та людей допоможуть саме лонгріди. Крім того, вони також подовжують актуальність теми.

Що з цим робити

Ось так зреагував онлайн-журнал про музику “СЛУХ” на новину про те, що Святослав Вакарчук не балотуватиметься у цьому році в президенти. А за цим посиланням — реакція Укрпошти на ситуацію з безкоштовними шапками на форумі в Давосі.

Нещодавно редакція Біляївка.City підхопила популярний нині #10yearschallenge і показала, як змінилося місто за цей час. Потім цю ідею також реалізували команди у Мелітополі та Конотопі.

Можна оперативно дати новину, підтримати тему в перші 2–3 дні та ще раз вийти з нею наприкінці циклу вже у неновинних форматах. Більш детально про розкручування інфоприводу у декілька матеріалів — у нашому блозі.

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів