Подружитися з блогерами та закохувати людей у місто. 7 кейсів, як ми розвиваємо Глухів.City

Коли ми запускали сайт, 5 березня, у нас були лише редактор, менторка і купа планів, які важко втілити удвох.

За півтора місяця у нас сформована команда: редактор і двоє журналісток; охоплення, що дорівнюють половині населення Глухова; десятки лонгрідів і сотні новин; партнерства з найвідомішими блогерами міста.

Менторка Глухів.City Марія Марковська (Булейко) разом із командою помітили такі закономірності щодо роботи зі сайтом та соцмережами:

1.Наші підписники обожнюють фотодобірки, особливо якщо це класні світлини міста.

Їх активно репостять, а під постами пишуть фрази на кшталт «Моє улюблене місто». У результаті, через репости приходить ще більше підписників. Також це дуже цінно для людей, які виїхали з Глухова через війну, але сумують за своїм містом.

2. Підписники в інстаграмі люблять Reels. Короткі відео з текстом дають змогу читачам не вмикати звук, коли вони у транспорті чи на роботі. Один із найпоширеніших наших Reels – це відео з парку Глухова (так, теж про любов до міста).

3. У нашому місті дружні блогери. Ми написали текст «7 корисних сторінок глухівчан, на які варто підписатися», а в інстаграмі відмітили їх.

Так вдалося подружитися з кількома блогерами, які підкидають нам теми для текстів і відео. Наприклад, одна блогерка розповіла, що в місті зараз служить учасник МастерШеф. Ми зняли відеоінтерв’ю з ним і анонсували розмову. Підписники чекали на цей матеріал з нетерпінням.

4. Людям подобається порівнювати. Дуже добре зайшов текст «Як змінився Глухів за кілька десятиліть».

5. Читачі люблять тварин. Ми подружилися із зоозахисниками. Й, окрім інтерв’ю із засновницею волонтерської організації, часто репостимо в соцмережах їхні прохання «знайти добрі руки для котика / песика».

6. Читачі люблять успішні історії та ті, що надихають. Наприклад, ми зробили дві історії про місцевих тренерів (перший і другий).

Також ми написали текст про успішну підприємицю з Глухова. Вона поширила його, а отже, ми отримали нових підписників і читачів.

7. З читачами треба взаємодіяти. Відповідати на коментарі та повідомлення у соцмережах – це найменше, що ми можемо зробити.

Був випадок, коли нам написав військовий. Він почав з образи. Мовляв, “що, любите історії? То я вам можу розказати, як втрачав друзів. Займаєтеся якоюсь дурнею”. Ми поспілкувалися з ним дуже лояльно, ввічливо та коректно. Виявилося, що воїн просто дуже втомився на передовій. Тепер – це наш відданий читач: він часто коментує наші дописи, відповідає нам на сторіз в інстаграмі.

Це все дало нам змогу вже на старті мати непогану аудиторію, що за кількістю дорівнює половині мешканців Глухова: 14 000 + унікальних читачів за місяць і 52 000 + переглядів сторінок. А в інстаграмі ми вже маємо понад 1000 підписників та охоплення постів у 6 000 + користувачів.

Коментар редактора Олександра Соломко:

«По-перше, нам вдалося сформувати якісну команду. А по-друге, на наші матеріали є запит у містян.

Принципи агенції «Або» це ексклюзиві та перевірені журналістські матеріали, а тому нам доводиться не сидіти в редакції та гортати інтернет, а бігати містом, їздити територією громади в пошуках ексклюзиву. Це важче. Це довше. Але по-іншому наша робота просто не мала б жодного сенсу. До слова, помітно, що це подобається і читачам».

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах