Перевинайти афішу: скільки ґуль набила команда “Вечора”, поки шукала нестандартні рішення для блоку анонсів

Коли медіа “Вечір” було ще на етапі: “всім дуже цікаво, але мало що зрозуміло”, то всі ідеї крутились навколо двох чітких осей. Перша — дослідження вечорів різних людей: що вони роблять, з ким проводять цей час, куди ходять, що їдять. А друга — як зробити їхній вечір ще цікавішим. І оця сервісна складова добряче втручалась у вечори команди— не давала спати. Головна редакторка Тетяна Павліченко розповідає, як трансформувався розділ.

Як зробити вечір читачів кращим?

Знайти для них нові цікаві заняття і в зручному форматі запропонувати їх. Як? Фантазія на старті не мала меж: дійшли аж до окремого додатку, в якому можна буде вказати місто і вподобання, а він вже підтягне, що душі завгодно.

Початок роботи

Почати вирішили з класичної дошки оголошень. На старті вона складалась з таких розділів: “Що почитати”, “Що подивитись”, “Куди піти”, “Онлайн”, “Відкриває двері”, “Для дітей”, “У країні”. Оновлюватись мала щодня, пачка свіжих анонсів відкривалась на сайті вранці.

Чомусь ми думали, що варто тільки помахати різним інституціям і сказати: “нам треба новини про ваші події”. І наші робочі пошти завалять анонсами. Тому з легкою душею сіли розсилати листи-знайомства.

І тут був перший “лясь”: виявляється, якщо ти абсолютно свіжий медіапроєкт, 70% твоїх запитів падають у прірву ігнору.

Десь нема комунікаційників, десь їм незрозуміло, що ти в них хочеш, а багатьом просто байдуже — бо хто ти такий?

Врешті вирішили, що на старті журналісти один день на тиждень збиратимуть події самі із соцмереж та інших платформ з афішами. А ще ми замахнулись на всеукраїнськість, тож події згрібали звідусіль: від Харкова до Ужгорода.

Перші тестування показали купу дірок нашого задуму:

  • якщо ліпити всі анонси з однієї теми в одну довгу статтю, то до її фінішу можна і не дожити, мовчу вже про догортати. Тож треба робити кожен анонс окремою публікацією — а це займає час;
  • згрібати руками афіші подій навіть одного напрямку на один тиждень реально важко. Особливо якщо це офлайн-події. Без співпраці з піарниками та комунікаційниками це потребує багато часу та зусиль;
  • не було функціоналу вибору міста. Тож доводилось вибирати: або ставити всі анонси за темою події, а місто додавати в описі місця проведення. Або ділити за містами, але нехтувати тематичним розподілом. І так, і так виглядало криво та незручно.

Коли до всього додалась ще пачка технічних нюансів, ми вирішили призупинити роботу блоку анонсів. Проаналізувати, що робили не так і придумати додаткову користь. І точно покращити вигляд — бо на старті наші пачки анонсів виглядали як одна довга тематична “текстова ковбаса”, яку нудно гортати і незрозуміло навіщо додивлятись до кінця.

Це стало наступним етапом роботи: паралельно з редизайном змінювався і функціонал.

Перше: кожен анонс — окрема публікація. Маленька новина, яку можна поширити і поділитись тільки нею.

Друге: мало хто планує відвідати якісь великі події вранці того ж дня. Тож щоденне оновлення замінили на щотижневе. Так у нас розділ “Що завтра” перетворився у “Що на тижні”.

Третє: додана вартість. Якщо ми не публікуємо всі-всі події, то як читачеві вибрати з тих, які вже пересіяли журналісти? Тут вирішили додати функцію відгуків.

Та кого питати? Тим паче, що це події, які тільки відбудуться, тож не вийде зібрати відгуки відвідувачів.

Оцінювання подій та продуктів від “Друзів “Вечора”

Вихід знайшли: вирішили запитувати “чи пішли б на цю подію/купили б таку книжку/подивились фільм” в людей, які або дотичні до галузі (критики, режисери, актори, письменники, блогери). Або це є їхнім великим захопленням.

Надіслали запити всім, до кого тільки могли дотягнутись. Так зібрали базу контактів людей, які погодились раз на тиждень відповідати на кілька питань про майбутні події та продукти. Стараємось формувати анкети так, аби заповнення не займало в людини більше як 10 хвилин. “Друзі “Вечора” роблять це безкоштовно.

Тепер кожен анонс містить короткий відгук мінімум 1 людини, яка знається на цій сфері. Наприклад, анонси книг коментує бук-блогерка Тетяна Гонченко, музичні події коментує музичний критик Ігор Панасов, а краще розібратись серед нових фільмів допомагають кінокритики Кирило Пищиков та Ігор Кромф.

У роботі — система оцінювання подій та продуктів. Щоб читач вже на старті бачив, наскільки цікавим та очікуваним є фільм/книга/концерт.

Паралельно з роботою над корпусом “Друзів “Вечора”, провели і редизайн блоку.

Змінили рубрикацію: тепер це “Подивитись”, “Послухати”, “У стендапі”, “Для дітей”, “В арттусовці”, “Саморозвиток”. У кожної є ряд підрубрик — наприклад, у “Подивитись” це “в кінотеатрах”, “у театрі”, “на виставках”. Так ми краще розподіляємо інформацію, читачеві не треба передивлятись анонси фільмів, щоб знайти прем’єру вистави.

Ще важливе рішення — їсти слона по шматочку і стартувати лише з подій, які відбуваються в Києві та онлайн. Додавати інші міста, коли відпрацюємо формат на цих двох варіантах.

Хочемо, щоб з анонсами цільово працювала одна людина — вела комунікацію зі спікерами, піарниками, відстежувала зміни (чи перенесли подію, раптом закінчились квитки та інші різні моменти).

Вважаємо, що один працівник, який постійно занурений в роботу над рубрикою, є куди ефективнішим, аніж журналісти, у яких до купи редакційних завдань над головою ще висять анонси. Таку людину поки шукаємо.

Зміни блоку однозначно стали корисними: тепер анонси не тільки привабливо виглядають, а й куди зручніші в користуванні та навігації. Так, пакет покращень досі є немалим — під час тестування вилізла купа дрібниць, які точно треба забрати-змінити-докрутити. Але якщо загалом стало краще — значить, ми рухаємось у правильному напрямку.

Якщо ви хочете разом з нами першими дізнаватися про круті події в Києві та не тільки, приєднуйтеся до команди на позицію журналіста анонсів. Детально про вакансію — https://cutt.ly/hwlBZNZK. Відгукуйтеся у форму https://cutt.ly/MwlBXGwR

Читайте також:

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах