Опублікували матеріал. І що далі? 9 кроків, які допоможуть зібрати більше переглядів

Опублікувати матеріал на сайті та запостити на Facebook-сторінку — це лише початок роботи над дистрибуцією контенту. І це один із головних викликів, які нині стоять перед медіа.

Можна підготувати безмежно крутий матеріал, але якщо його ніхто не прочитає, то сенсу у вашій роботі не було.

Ось 10 порад, які ми даємо редакціям мережі The City. Це достатньо прості правила, але більшість редакцій на старті співпраці з нами чомусь майже не користуються ними.

1. Запостити матеріал у місцеві і тематичні всеукраїнські Facebook-групи, яким це може бути цікаво. Не лінуйтеся це робити. Нехай це стане одним із обов’язків кожного автора: розкидати свій матеріалів пабліками.

Записали цікаве інтерв’ю з місцевим вчителем, розповіли про досвід батьків, чия дитина вчиться дистанційно — закиньте матеріал у групи для педагогів, батьків. З іншими темами за аналогією.

2. Не забувайте тегати у постах героїв матеріалу або організації, установи, які там фігурують. Але й не зловживайте цим — не ставте забагато тегів, не позначайте людей, яких у тексті немає або ж вони там згадуються побіжно одним рядком. І не перетворюйте теги в «могилу імен», всі їх треба органічно вписувати у текст підводки.

Ось невдалий приклад. Так, наші редакції часом теж помиляються (і вчаться на своїх помилках)

3. У коментарях до поста з анонсом матеріалу можна затегати групи чи сторінки, яким ця тема може бути цікавою, посадовців, активістів, керівників ОТГ і т.д., які дотичні до теми. Ситуативно — поставити їм питання, ініціювати дискусію.

4. Кидати лінки на ексклюзивні новини і матеріали редакторам обласних чи регіональних видань. Попередньо домовитися з ними про співпрацю в такому форматі. Обов’язкова умови: вони роблять рерайт вашого тексту (а не дають його повністю, просто скопіювавши) і ставлять активний лінк на ваш сайт (чим більше лінків на ваш сайт є на інших ресурсах, тим вище Google показуватиме вас у пошуковій видачі).

5. Записали велике інтерв’ю? Зробіть на його основі кілька новин для свого ж сайту. Обов’язково дайте в них посилання на основний матеріал.

6. Вигадати кілька форматів для переупаковки важливих матеріалів. Першу переупаковку постимо через 2–3 дні після публікації. Ситуативно це може бути:

  • Картинка-цифра зі статті (якщо у статті була якась важлива статистика, суми і т.д.)
  • Картинка-цитата, картинка-факт, окреме колоритне фото з матеріалу з короткою підводкою і лінком на статтю.
  • Кепшен-відео на основі цієї історії (якщо практикуєте подібне).
  • Пост, в який виносите яскравий епізод, міні-історію, важливу цитату.
Ось таке опитування могло би доповнювати матеріал про сімейних лікарів. Лінк на сам текст можете бути в пості або в першому коментарі під ним

7. Періодично матеріали, які не прив’язані до інформаційних приводів, публікувати на Facebook-сторінці ще раз — з оновленим заголовком і картинкою-заставкою.

8. Реагуйте на інформаційні приводи і періодично піднімайте старі матеріали — оновлюйте дату публікації, підправляйте лід, за потреби освіжайте інформацію і знову виводьте матеріал на головну сторінку, постіть в соціальні мережі.

Це гарно працює з «вічно зеленими» матеріалами. Приміром, якщо ви писали, як подати податкову декларацію онлайн, то цей же текст можна оновити напередодні чергового подання квартальних звітностей — і дати ще раз на сайт.

9. Не забувайте робити внутрішнє перелінкування на сайті — в статті про рішення сесії міськради варто дати лінки на інші матеріали, які стосуються міськради. А в тексті про незаконне будівництво торгівельного центру — лінки на матеріали, в яких ви піднімали цю тему раніше.

А ще не забувайте, що на сайті можна встановити пуш-повідомлення, деякі матеріали — ставити на додаткове промо на Facebook (тут поради про те, як не злити бюджети впусту).

Читайте також:
⚡️ 6 типових помилок в ілюстраціях до статті, які не варто повторювати
⚡️ Чекліст для редактора. 7 речей, які ви можете зробити зі сторінкою у Facebook. Але ще не зробили
⚡️Люди бідкаються! Чим онлайн-медіа дратують аудиторію і як це виправити

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах