Одна подія і десять способів її висвітлити

Одна подія - часто інфопривід для десятка тематичних публікацій. Різних за форматом і фокусом.

На прикладі наших редакцій розповідаємо, як написати серію матеріалів про ДТП, день міста і мурал. І навіщо вам це.

ДТП

Волноваха.City за три дні отримала майже 7400 унікальних відвідувачів і 22500 переглядів. Такі цифри - завдяки ексклюзивному матеріалу про резонансне ДТП, в якому поліцейський Prius збив жінку на пішохідному переході.

Статистика Волноваха.City за даними Google Analytics

Що робила команда:

  • Оперативно опублікували ексклюзивне відео з місця пригоди. Редактор був очевидцем і зняв перші хвилини після ДТП. Оперативно поставили на сайт.
  • Зробили серію матеріалів: дізнавалася у лікарів про стан потерпілої. Наразі останнім матеріалом є повідомлення про смерть жінки в лікарні.
  • Оперативно розшерювали новини у соцмережах. Не тільки на своїй сторінці і групах міста, а й у маріупольських, звідки був цей поліцейський патруль.
  • Оперативно скидали у приват на Facebook-сторінки регіональних видань. Деякі з них таки дочекалися офіційної інформації від поліції, але редакція знайшла щонайменше 5 републікацій з активним посиланням на сайт.

Не варто сподіватися, що ви щось опублікуєте і вас одразу буде цитувати BBC. Але не бійтеся “підсовувати” свої ексклюзивні новини регіональним медіа, великим групам на Facebook і просіть у них обов’язково ставити активне гіперпосилання на ваш сайт як першоджерело.

Навіщо? Додаткові переходи, впізнаваність сайту і плюс для пошукових систем, як видають першими ті сайти, на які є більше посилань на різних веб-ресурсах.

Завдяки оперативності і активному шерингу відео редакції помітив національний телеканал. І купив його.

День міста

Згадайте, як ви висвітлювали День міста? Закладаємося, що багато хто написав один великий матеріал з купою фото. Приблизно за такою ж схемою звикли працювати наші підопічні редакції. А потім в їхньому житті з’явився ментор, який сказав: “Тепер ми все робимо інакше”.

Редакції спершу обурювалися, злилися, а потім прийняли невідворотне. Що вийшло? Просто процитуємо пост головреда сайту Попасная.City Ярослава Нестеренка:

“Сайт Попасная.City заставил нашу команду работать по-новому! На День города мы разделили работу на всех. Владимир Заруба снимал видео со всего праздника, монтировал его и описывал церемонию награждения. Екатерина Радионова готовила материал с детской локации. Кристина Стовпяга делала фоторепортаж мероприятия, общалась со звездой эстрады Вадим Олейник и вела онлайн трансляции. Мы с Алина Нестеренко провели шуточный опрос на фестивале пива, я подготовил видео и фоторепортаж с пивной локации. Впервые, пока шел праздник, два материала уже появилось на сайте, сыпались лайки в соцсети под прямыми трансляциями…”

Що отримали на виході? Десяток одиниць контенту. Це краще, ніж один розлогий матеріал, бо дає привід читачам десять разів зайти на ваш сайт. А це - додаткові перегляди, відвідуваність, вироблення звички читати вас і, зрештою, турбота про читача. Навіщо ґвалтувати його полотном тексту, якщо можна дати багато коротких і легких для сприйняття матеріалів.

Мурал

У місті з’явився перший мурал. Що робить редакція? Правильно, серію публікацій:

  • Репортаж про те, як мурал створювали.
  • Інтерв’ю з художницею про задум — чому зображено саме це.
  • Матеріал про те, як на міських будівлях виглядали б роботи найвідомішого у світі вуличного художника Бенксі.
  • Новину про кінопоказ стрічки про вуличних художників, який влаштували у місті.
  • Текст про те, як ще у містах оздоблюють стіни будинків.
  • Розмальовку ч/б версії мурала в газету.

Лєра Лауда, Гаяне Авакян, менторки Агенції розвитку локальних медіа “Або”

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах