Найрейтинговіші матеріали року на сайтах мережі Або

Суперпромо, експлейнери, репортаж-загадка та інші цікаві формати

Це не конкурси, не рерайти і не новини. Тут ні слова про ДТП чи кримінал. Це унікальні авторські тексти і формати, які стали найрезонанснішими у мережі міських сайтів Агенції Або.

Ми обрали матеріали, що мали найбільшу кількість переглядів у 2018 році за даними Google Analytics на кожному сайті, а з них — десять найкращих. Розказуємо, які з форматів більше заходять користувачам, яке промо здивувало команду і рекламодавця та чому один з текстів в цьому рейтингу став загадкою для менторів.

Тур вихідного дня: відкритий басейн, ресторан та готель. Хутір Hall запрошує у затишне місце

24 900 переглядів

«Його досі репостять!» — зізнається головний редактор Старкон.Сity Ірина Костіна. Промо-текст для центру відпочинку опублікували у липні — і він зі старту набрав більше 8 тисяч переглядів. Наразі цифра дійшла майже до 25 тисяч, а в мережі продовжують поширювати посилання.

Такого розголосу від промо рекламодавець не очікував і був трохи шокований. Хоча, каже редактор, відкриття першого центру з басейном дійсно стало резонансним для містян. «Старокостянтинову уже давно потрібний басейн, і коли такий з’явився за 16 км від міста, це стало мало не сенсацією», — пояснює вона секрет успіху. Задоволений клієнт повернувся за рекламою — цього разу перед Новим роком.

З 1 травня діють нові правила для субсидій. Хто може втратити

12 600 переглядів

Редакція КалушNews.City опублікувала експлейнер про зміни в правилах надання субсидій. Вони поставили вісім запитань і пояснили на пальцях всі бюрократичні аспекти цього виду допомоги. Заголовок і підзаголовки написані просто і під пошук. Секрет успіху таких пояснювальних матеріалів — універсальна актуальна тема, яка цікавить аудиторію ширшу, ніж жителі одного міста.

Що таке “булінг” та чому про нього треба знати всім батькам: пояснюють у центрі соціальних служб

12 400 переглядів

Текст-експлейнер на Біляївка.City, який видає на третьому місці в Google за запитами про булінг українською. Він зібрав найбільшу долю пошукового трафіку сайту за рік. Правильно сформульований заголовок, унікальність і обсяг тексту принесли сайту більший ефект, ніж очікувалося під час публікації — текст зацікавив не тільки локальну аудиторію.

Почему торетчанки все реже выбирают местный роддом. Мнение врачей

8 500 переглядів

Це репортаж-загадка, який приніс рекорд відвідуваності для Торецьк.City. За перші 2,5 дні він набрав 6700 переглядів. Google Analytics показує, що половина цього трафіку — прямі заходи і ті, що аналітика не змогла ідентифікувати. В мережі текст розповсюджували тільки в місцевих групах. Журналісти продовжили тему, опублікувавши історії жінок, які таки народжували у рідному місті.

Як отримати паспорт громадянина України у чотирнадцять років

8 200 переглядів

Покрокова інструкція від Petropavlivka.City — третій матеріал формату Пояснюємо на пальцях у нашій підбірці. Він зібрав у 15 разів більше переглядів, ніж інші тексти на сайті. Його переваги — SEO-оптимізований заголовок і підзаголовки в питаннях: таких, які часто вбивають у пошуковій системі. Google дає цей текст користувачам на першій сторінці видачі за тематичними ключовими словами.

Що розповіла кременчанка Соломія після участі в реаліті-шоу «Одруження наосліп»

6 200 переглядів

Тексти про участь містян у телевізійних шоу мають стабільно високі перегляди. Матеріал на Кременець.Сity про землячку, яка будувала стосунки на шоу «Одруження наосліп», не виключення. Редакція зв’язалася із героїнею проекту після його виходу на екрани і дізналася, як склалося її життя. Ексклюзивне інтерв’ю та світлини із сімейного архіву задовільнили цікавість аудиторії, що відбувалося із дівчиною після шоу.

Всі оголошення Троїцького в одній стрічці

4800 переглядів

Експерементальний формат, який спробували запровадити на кількох сайтах мережі. Майже 3 місяці Троїцьке.Сity оновлювали стрічку оголошень у вигляді трансляції на Setka. Аудиторія оцінила перевагу такого пошуку і розміщення оголошень — це економить час користувачів. Після оновлення матеріал повторно публікували на сторінці у Facebook.

«Здавалося, наче горить уся Ічня. Як була в піжамі, так і побігла», — редактор Ічнянської газети

4 500 переглядів

Один з десяти текстів спецтеми на Сусіди.City про вибухи на військових складах у Ічні. Ексклюзивний коментар від колеги на місці подій викликав резонанс і отримав передруки у топових українських виданнях — більше десятка. Секрет успіху — емоційність тексту, яку редакція передала одразу у заголовку, ефект присутності, оперативність публікації.

Довідник новоградських лікарів: обирайте, з ким підписати декларацію

4 200 переглядів

Новоград.Сity зібрали дані про терапевтів і сімейних лікарів міста в одному матеріалі. Він виявився дуже актуальним впродовж цілого року, адже вирішував проблему користувачів — складнощі з вибором лікаря для себе і родини. Вказані номери телефонів амбулаторій і повні імена медиків додали тексту цінності у пошукових запитах.

Куди піти у Жмеринці, крім вокзалу: 11 цікавих місць

4 000 переглядів

Своєрідний путівник по місту під час запуску сайту запропонували користувачам Жмеринка.City. Ця підбірка місць для відпочинку на першому місці у видачі Google по ключовим словам, які стали початком заголовку. Зазначимо, що такі формати гайдів користуються популярністю на всіх сайтах мережі.

Гаяне Авакян, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах