Навіщо ми вигадали редакційні батли

Для результату потрібен азарт. А ніщо так його не стимулює, як змагання. Тому ми в Агенції розвитку локальних медіа “Або” вигадали редакційні батли.

Беруть у них участь наші нові редакції з Попасної, Волновахи, Сватового, Троїцького і Торецька. Усе це міста Донецької та Луганської областей. Сайти вони запустили у липні-серпні. А батл ми розпочали на початку вересня, коли усі вже були готові до більш-менш серйозної гри.

Для батла зробили лендінг на Тільді. Там щотижня з’являються нові завдання, за виконання яких редакції отримують жолуді. Це наша умовна валюта. Чому жолуді? Бо тотемною твариною “Або” є Та Сама Білка. А білки люблять жолуді. І, до речі, наші редакції тепер також.

Щотижня редакції отримують чотири завдання. Два з них пов’язані з контентом, два — з рекламою. Якщо команда сайту виконує всі, отримує 50 жолудів.

Ще є теми місяця. Їх дві. Це статті на задану тематику, яка окреслена досить широко. Наприклад: написати історію про людину з інвалідністю. Чи зачепити табуйовану у суспільству тему (тут наші редакції здебільшого пройшлися по проблемі наркоманії). Завдання ми вигадуємо так, щоб журналісти максимально виходили із зону комфорту. За кожен такий матеріал редакції отримує 50 балів.

І є місячні бонуси — за щоденне оновлення сайту, за зростання переглядів сторінок в порівнянні з минулим місяцем хоча б на 10% і за передруки матеріалів редакцій на інших сайтах з посиланням на першоджерело.

А ще є найкращий матеріал місяця. За нього редакція отримує 15 жолудів, переможця ментори обирають голосуванням. У вересні кращою визнали статтю від Торецька — про ОСББ. І це неабияк порадувало усю їхню редакцію.

За весь час завдання були дуже різні. У тижневому списку задач є як і дуже прості, на виконання яких йде максимум півгодини, так і такі, що вимагають докласти чималих зусиль. Ось кілька прикладів:

Завдання по просуванню сайта і по рекламі:

 • Вигадати 3 теми статей-експериментів і взяти одну з них у роботу
 • Подати 3 інфозапити, на основі яких потім можна зробити новини або інфографіку
 • Вигадати 2 постійні відеорубрики і написати сценарій одного ролика
 • Написати редакційний блог або знайти блогера для сайту
 • Вигадати 3 постійні рубрики для соціальних мереж
 • Запустити на сайті онлайн-опитування і освоїти інструмент для його створення
 • Зняти, змонтувати і опублікувати ролик для соцмереж

Завдання по контенту:

 • Вигадати 3 теми статей-експериментів і взяти одну з них у роботу
 • Подати 3 інфозапити, на основі яких потім можна зробити новини або інфографіку
 • Вигадати 2 постійні відеорубрики і написати сценарій одного ролика
 • Написати редакційний або знайти блогера для сайту
 • Вигадати 3 постійні рубрики для соціальних мереж
 • Запустити на сайті онлайн-опитування і освоїти інструмент для його створення
 • Зняти, змонтувати і опублікувати ролик для соцмереж

На лендінгу батлу є список того, на що можуть згодом редакції обміняти зароблені жолуді. Нагороду собі команди обиратимуть уже на фінішній прямій.

За 50 жолудів ми замовляємо їм піцу. А за 1100 — даруємо планшет. Ще у списку є набір брендованих футболок, настільна гра, екскурсія у редакцію відомого всеукраїнського видання. І навіть право звільнити ментора:)

Редакції написали статті на теми, про які вони раніше і не думали. Почали виходити за рамки звичних газетних стереотипів, зробили перші кроки у продажах онлайн-реклами.

А головне — ментори відчули, що журналістам не байдуже на якому місці знаходиться їхня редакція у загальному рейтингу.

Вони чекають на результати тижня і навіть дратуються, якщо із цим виникає затримка.

Наразі головна битва розгорнулася між редакціями Волновахи і Попасної. Але і у Сватово ще є шанс стати чемпіоном. Втім, інших з рахунків також не будемо списувати. Батл триватиме до Нового Року і у редакцій попереду ще багато часу і жолудів.

Павло Єштокін, головний редактор Volnovakha.city

— Нашій редакції батл допомагає долати психологічні та творчі бар’єри. А також вчить правильно управляти підприємством — заробляти свої перші промо-гроші і складати списки потенційних клієнтів. Хотілося б, щоб більше жолудів видавалося за головні цілі — показники охоплення аудиторії, продаж рекламних матеріалів.

Ольга Найденова, головний редактор Svatove.city

— Батл — це цікаво. Він стимулює вчитися, писати тексти, яких раніше не писали, шукати ідеї просування свого онлайн-видання і намагатися їх втілювати у життя, зацікавлювати потенційних рекламодавців. А ще це привчає дотримуватися плану роботи. І, напевно, допомагає довести собі самим, що насправді нічого неможливого не існує.

Ярослав Нестеренко, головний редактор Popasnaya.city

— Новину про те, що між редакціями буде батл ми сприйняли з гумором. Хоч нас і напружило те, що роботи тепер буде більше. Азарт з’явився. Ідея хороша. Так ми варимося у власному соку, а тут бац — нові виклики, а значить і нові знання. Потрібно, наприклад, зробити те, що самі давно хотіли, але руки не доходили. Правда, засмучує те, що виконання завдань батла відволікає від основного мети, яку поставив перед нами ментор — публікувати один великий матеріал і дві новини в день.

Марина Животкова, головний редактор Troyitske.city

— Більшість завдань батла виконуємо з цікавістю. Особливо по рекламним питанням це нас добре підганяє. Шкода, що ми не завжди встигаємо вкластися в терміни. От якби була можливість якось переносити дедлайн … Але в будь-якому випадку гра захоплює і допомагає не зав’язнути в рутині.

Євгеній Фролов, ментор Агенції розвитку локальних медіа АБО

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах