Навіщо вашому виданню Instagram та що з ним робити

Як запустити сторінку, набрати перших підписників та який контент постити

Кількість українців у Instagram у 2018 році досягла 11 млн. Найактивніше цією соцмережею користуються у Чернівцях, Києві, Тернополі, Івано-Франківську та Львові. Загальна ж кількість користувачів у світі подолала позначку в 1 млрд ще у червні 2018-го. Розповідаємо, чи потрібен медіа акаунт у Instagram та що з ним робити.

Декілька місяців тому ми підписників нашої сторінки у Facebook, чи потрібен міському виданню акаунт у Instagram. 82% відповіли так і своїми прикладами підтвердили, що це не менш важлива соцмережа для спілкування з аудиторією та розміщення реклами. І втрачати цю можливість не варто.

З чого почати

По-перше, зрозумійте, чи дійсно ваша редакція готова витрачати час на Instagram. Просто дублювати контент без розуміння особливостей соцмережі і сподіватися на тисячі підписників — не варто.

Якщо відповідь позитивна, створюйте акаунт видання. Для цього потрібно або зареєструватися у Instagram, або додати ще один акаунт, якщо у вас вже є власний. За тиждень зможете перемкнути його на Бізнес — і таким чином дивитися статистику переглядів та запускати промоакції. Одразу подумайте, як виглядатиму сторінка та подбайте про візуальне оформлення — наприклад, фірмові піктограми для збережених сторіс.

Серед видань мережі The City в Instagram присутні 9 — , , , , , , , , , а також і .

Як набирати підписників

Зробіть анонс у інших соцмережах. Повідомте читачам, що за виданням тепер можна слідкувати і в Instagram. Розмістіть пост у місцевих пабліках, великих міських групах, на особистих сторінках, а також попросіть про це блогерів та лідерів думок серед вашої аудиторії.

Шукайте підписників по геолокації та хештегам. Підписуйтесь на місцевих жителів, залишайте коментарі та ставте лайки на постах — таким чином ви повідомляєте про себе.

Будьте активними. Коментуйте фото у міських профілях — робіть це по темі, а не розміщаючи спам. У своїх постах використовуйте теги — міста чи області, а також відслідковуйте актуальні події і реагуйте на них. Знімайте короткі відео — вони збільшують охоплення сторінки.

Який контент постити

Найкращий варіант — міксувати новинний контент із розважальним. Пропонуйте аудиторії новини міста і району, робіть анонси власних матеріалів із сайту. Однак поки не наберете 10 тисяч підписників, єдиний варіант розміщення посилань — у шапці профіля. Змінюйте посилання хоча б раз на день.

Також не забувайте про анонсування подій у місті, фоторепортажів звідти та просто світлин повсякденного життя міста і людей у стрічці.

Ще один варіант — показувати життя редакції. Розкрийте зворотний бік своєї роботи — з якими героями зустрічаєтесь, як готуєте матеріал, як виглядає ваш типовий робочий день. Також не забувайте про легкий контент — особливо на вихідні. У такі дні читачі часто мають більше часу, однак матеріалів у стрічці буде значно менше, ніж у будні. Запропонуйте добірку фільмів чи рецептів, зберіть власні найпопулярніші статті за тиждень.

Регулярно приділяйте увагу і постам у стрічці, і сторіс. Якщо маєте час і технічні можливості — знімайте лайви. Проводьте конкурси та опитування — це збільшує охоплення аудиторії та дозволяє дізнатися її інтереси і вподобання. Крім того, такий формат можна пропонувати і рекламодавцям. У сторіс можна публікувати повноцінні історії з відео, картинками та бумерангами. У стрічці таку історії можна опублікувати з використанням слайдера із декількох зображень — наприклад, зі зйомки одного з ваших інтерв’ю, яке скоро з’явиться на сайті.

Що почитати по темі

ути

На кого подивитися

Деякі українські та російські видання, де можна підхопити цікаві та корисні ідеї для ведення сторінки в Instagram:

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах