Навіщо вашому виданню Instagram та що з ним робити

Як запустити сторінку, набрати перших підписників та який контент постити

Кількість українців у Instagram у 2018 році досягла 11 млн. Найактивніше цією соцмережею користуються у Чернівцях, Києві, Тернополі, Івано-Франківську та Львові. Загальна ж кількість користувачів у світі подолала позначку в 1 млрд ще у червні 2018-го. Розповідаємо, чи потрібен медіа акаунт у Instagram та що з ним робити.

Декілька місяців тому ми запитали підписників нашої сторінки у Facebook, чи потрібен міському виданню акаунт у Instagram. 82% відповіли так і своїми прикладами підтвердили, що це не менш важлива соцмережа для спілкування з аудиторією та розміщення реклами. І втрачати цю можливість не варто.

З чого почати

Якщо відповідь позитивна, створюйте акаунт видання. Для цього потрібно або зареєструватися у Instagram, або додати ще один акаунт, якщо у вас вже є власний. За тиждень зможете перемкнути його на Бізнес — і таким чином дивитися статистику переглядів та запускати промоакції. Одразу подумайте, як виглядатиму сторінка та подбайте про візуальне оформлення — наприклад, фірмові піктограми для збережених сторіс.

Серед видань мережі The City в Instagram присутні 9 — Svatove.City, Торецк.City, Mltpl.City, Біляївка.City, Володимирець.City, Конотоп.City, Kremenets.City, Novograd.City, Рetropavlivka.City, а також Свои і Від себе.

Як набирати підписників

Шукайте підписників по геолокації та хештегам. Підписуйтесь на місцевих жителів, залишайте коментарі та ставте лайки на постах — таким чином ви повідомляєте про себе.

Будьте активними. Коментуйте фото у міських профілях — робіть це по темі, а не розміщаючи спам. У своїх постах використовуйте теги — міста чи області, а також відслідковуйте актуальні події і реагуйте на них. Знімайте короткі відео — вони збільшують охоплення сторінки.

Який контент постити

Також не забувайте про анонсування подій у місті, фоторепортажів звідти та просто світлин повсякденного життя міста і людей у стрічці.

Ще один варіант — показувати життя редакції. Розкрийте зворотний бік своєї роботи — з якими героями зустрічаєтесь, як готуєте матеріал, як виглядає ваш типовий робочий день. Також не забувайте про легкий контент — особливо на вихідні. У такі дні читачі часто мають більше часу, однак матеріалів у стрічці буде значно менше, ніж у будні. Запропонуйте добірку фільмів чи рецептів, зберіть власні найпопулярніші статті за тиждень.

Регулярно приділяйте увагу і постам у стрічці, і сторіс. Якщо маєте час і технічні можливості — знімайте лайви. Проводьте конкурси та опитування — це збільшує охоплення аудиторії та дозволяє дізнатися її інтереси і вподобання. Крім того, такий формат можна пропонувати і рекламодавцям. У сторіс можна публікувати повноцінні історії з відео, картинками та бумерангами. У стрічці таку історії можна опублікувати з використанням слайдера із декількох зображень — наприклад, зі зйомки одного з ваших інтерв’ю, яке скоро з’явиться на сайті.

Що почитати по темі

10 додатків для створення крутих Instagram Stories

10 ідей для Instagram Stories

19 мікрофункцій Instagram і сторіс, про які ви могли ніколи не чути

На кого подивитися

The Village Україна

Vector

Karabas Live

Город

Bigvill.ru

Veter Magazine

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів