“Медіа, яке ми заслужили”. Як працює і на чому заробляє СарниNews.City

СарниNews.City — одне із видань мережі The City, якому 28 березня виповнилося 1,5 роки. Розповідаємо, як у них все влаштовано.

У команді 3 людей — редакторка Тетяна Колядич, менеджерка з продажів Катерина Красномовець і журналіст Вадим Новак. У місті проживає близько 29 тисяч людей, однак аудиторія сайту може сягати і 70 тисяч на місяць, а перегляди у пікові місяці — понад 200 тисяч. Як організували свою роботу, на чому заробляють і які мають плани, у своєму блозі розповідає редакторка.

Якось наша менторка запитала: ̶в̶ ̶ч̶о̶м̶у̶ ̶с̶и̶л̶а̶,̶ ̶б̶р̶а̶т̶ як ви себе позиціонуєте? В чому ваша фішка? І тут цвіркуни в моїй голові вийшли на сольник 🤷‍♀️. Нехай це буде медіа, яке ми заслужили 😅

Днями сайту СарниNews.City виповнилося 1,5 роки. За цей час ми майже не ділились, чим взагалі тут, у Сарнах, займаємось (ну крім бурштину і мациків, розуміється). Переважно далі розкажемо про рекламу — навіяно нашою участю у інтенсиві по роботі з рекламою.

Як влаштована робота в редакції

Сайт СарниNews.City створювали на базі редакції газети “Сарненські новини”. І розуміння, як поєднувати роботу на два ЗМІ та при цьому ділити контент на онлайн і друковану версію, прийшло не одразу. З часом ми таки виробили модель, яка працює (принаймні поки що).

Дивіться за посиланням

У нас фактично розділена відповідальність за газету та сайт. Онлайн-медіа займаються троє наймолодших працівників. Досвідчені колеги продовжують розвивати газету. Проте працюємо на контент обох ЗМІ спільно. І ось як це працює.

Щочетверга у світ виходить черговий випуск газети “Сарненські новини”. У той же день ми проводимо загальне планування: аналізуємо свіжий випуск, продумуємо ідеї/проблеми/промо/теми на наступний тиждень, отримуємо завдання. Саме тоді ми сортуємо, які ідеї краще висвітлити на сайті, які в газеті, а що може піти і туди, і туди, але в різних форматах.

Наприклад, головні новини за тиждень із сайту формуть сторінку-дайджест новин і подій у газеті. Репортажі з села для газети, які ми намагаємось робити щотижня, стають короткими відеороликами для сайту з анонсом чергового випуску. А прямий ефір у соцмережах сайту навпаки може стати публікацією для друкованої версії.

І так у всьому. Звичайно, є контент, який ми створюємо суто на сайт чи газету, але ми не існуємо окремо. Навпаки — думаємо, як використати інформацію одразу на два ресурси. Команда сайту планується окремо щопонеділка на тиждень. Однак коригуємо плани щодня, враховуючи нові завдання, події та промо.

Як продаємо рекламу

Завдяки Каті Красномовець. Менеджерка, яка не заспокоїться доки реклама не з’явиться на сайті, надокучливо нагадає про дедлайни, а тоді ще й питатиме клієнта про результат і навіть сторіс додатково опублікує — це основа нашого заробітку.

Як будуємо співпрацю з рекламодавцями

70% партнерів постійно користуються нашими послугами. 90% спілкування — це телефонні розмови чи переписки. Проте, якщо клієнт новенький, то, звичайно, це зустрічі вживу.

Якщо ми десь “косячим”, крім вибачень, пропонуємо бонуси. І основне: співпраця будується на довірі. Будьте чесними з партнерами.

Чому у нас так часто купують брендування сторінки

Бо воно продає саме себе. Цю рекламу бачать всі, хто потрапив на сайт. Навіть якщо випадково. Кожна новина фактично веде до такої реклами. Головне — пояснити це клієнту.

Тому, якщо у вас все ок із контентом, то проблем із продажем брендування не буде. Наприклад: на початку 2020 року вже з грудня до травня у нас забронювали місця під брендування. Притому, що в нашому прайсі це одна з найдорожчих позицій — 2500 гривень. Нині ситуація менш стабільна через карантин 😔.

Порада. Домовляйтесь, щоб кольори брендування гармоніювали з сайтівськими. У нас був різний досвід — іноді ми рахували дні, коли вже закінчиться термін брендування. Більше так не робимо. І ще: продавайте брендування дорого. Причин достатньо☝️

Де шукаємо ідеї

Буває по-різному. Можна шукати клієнта під класний рекламний кейс. Чи навпаки ідею для клієнта, який не знає, що хоче. Можна надивлюватись формати в інших медіа, читати надихаючу історію і в момент зрозуміти, що можеш зробити ще краще і навіть знаєш з ким.

Головне в нашій команді — обговорювати. Тільки так кожну класну ідею можна зробити ще кращою. Або навпаки — одразу відкинути програшні варіанти.

А ще важливо мислити як споживач. Бо раніше ми писали “вишукано та ексклюзивно”, “тільки сьогодні, тільки у нас” і дивувались, чому не заходить.

Окреме спасибі референсам та ідеям від Або. Вони — топчик 🔥.

З якими кейсами працювати най̶л̶е̶г̶ш̶е̶ дієвіше

📷 Фотоконкурси. Прямі ефіри з нагородженням переможців і численні репости учасників — найкраща реклама такого формату. Зазвичай рекламодавців не потрібно довго вмовляти стати партнерами фотоконкурсу. Вони знають, що ця подія, а отже й вони, будуть у полі зору жителів району цілий місяць.

Ми вже провели 12 фотоконкурсів. Нагородили понад 50 жителів району крутими подарунками. Топоповим за переглядами та кількістю учасників став фотоконкурс “Сарни у вишиванках”. Фото на нього надіслали 158 жителів Сарненського району, а сам конкурс набрав 38515 переглядів.

Приклади інших фотоконкурсів:

Фотоконкурс “Міс Сарни 2020”: вражай красою та вигравай почесний титул і подарунки

Подарунки за гарячі фото: СарниNews.City запускають новий літній фотоконкурс

Новорічний фотоконкурс. Даруємо 5 подарунків за зимові фото

👩‍💻Інтерв’ю-історії з підприємцями. Нарешті сарненські бізнесмени зрозуміли, що бренд, продукт чи заклад — ніщо без того, хто за цим стоїть. Це прийшло не одразу, але зараз у нас трохи назбиралось бізнесових історій.

Приклади:

«Нідерланди» в Сарнах: Юрій Шекель вирощує тисячі тюльпанів

Панацея для білосніжної посмішки: де вилікують всі зуби в Сарнах

Продукт з історією: хто виготовляє найсмачніші поліські делікатеси

📱Прямі ефіри. Класна штука, яка теж продається. Чи то ефір з відкриття магазину, чи тренування, чи інтерв’ю.

Приклади:

Прямий ефір з Галиною Куршко. Про «Голос країни» і не тільки

Фітнес для вагітних. Спілкуємося з тренеркою Тетяною Сінозацькою

Відкриття меблевого центру MODERN в Сарнах. Як це було

Що будемо робити далі

Команда сайту СарниNews.City

У нас ще багато планів щодо крутих проєктів у місті. Найближчим часом плануємо випустити дитячу розмальовку з пам’ятними місцями Сарн і розробити набір листівок.

З одним із постійних партнерів хочемо запустити соціальну акцію — бокси з безкоштовними продуктами в супермаркетах.

Прагнемо збільшити свій щомісячний прибуток, тому й подались долати комерційний Еверест.

А ще хочемо зробити мурал, а заодно й протестити громадський бюджет у Сарнах на власному досвіді. І, звичайно, продовжуємо працювати над сайтом і собою. Щоб Гугл, наші читачі та підписники ніколи нас не губили.

До речі, підписуйтесь на нас у соціальних мережах👇

Instagram

Facebook

Telegram

Читайте також:

Чому локальним медіа потрібні круті спецпроекти

Чому не варто економити на рекламі під час кризи та як переконати в цьому клієнта

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах