Люди бідкаються! Чим онлайн-медіа дратують аудиторію і як це виправити

Люди бідкаються! Переважно в коментарях. Хейт — один з медіаболів редакцій онлайн-видань. Ми зібрали невелику фокус-групу і спитали у користувачів, що їх найбільше дратує в медіа і за чому вони могли б написати «дизлайк і відписка!». А також підібрали корисні матеріали, які допоможуть уникнути втрати аудиторії, а журналістам — не розводити руками.

Найбільше дратує

Перше, про що говорять наші респонденти, — це клікбейні заголовки і недотримання журналістських стандартів. Серед іншого — фейки та маніпуляції, які розповсюджують онлайн-медіа. Крім того — користувачі оцінюють дизайн сайту та його зручність.

Що робити:

Що з темами

Ми запитали, від яких тем в новинах втомилися наші респонденти. Лідер — політичні новини і реклама, в тому числі джинса, “зрада” і кримінал.

Що робити:

Що із текстами і фото

Люди хочуть прочитати у тексті про те, що побачили у заголовку. Розчарування від клікбейтних загів часто стає причиною втрати аудиторії. Також користувачів “бісять” неякісні фотографії і помилки і текстах.

Що робити:

Чого не пробачать

Які дії редакції підривають авторитет видання і його бренд? Користувачі кажуть про замовні матеріали і розповсюдження фейків, а також участь у гібридній війні проти України.

Що робити:

Також читайте:

Матеріал мого інтернет-видання вкрали. Що робити?

Як зробити ефективний рекламний банер: 5 порад редакціям

Гаяне Авакян, менторка Агенції

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах