Лайк і репост. 15+ ідей для вірусних постів на сторінці вашого видання у Facebook

Днями я проводив тренінг у редакції запорізького сайту inform.zp.ua. Попри застарілий дизайн (який зовсім скоро оновлять) цей медіаресурс стрімко набирає популярність. У місті, де є близько двох десятків “живих” сайтів, за три роки вони вийшли на п’яте місце по відвідуваності. І не збираються зупинятись.

У них гарна статистика. 45% переглядів — це прямі заходи на сайт. Тобто, читачі потрапляють на ресурс, набираючи його назву у пошуковику, або через закладку браузера. Чудова цифра — адже прямі заходи — це віддана аудиторія, вважайте, підписники сайту. Такий відсоток зменшує залежність медіа від Facebook з його мінливими алгоритмами.

Але от трафік з соціальних мереж на inform.zp.ua дуже малий. Менше 5% (для порівняння, на сайтах мережі The City ця цифра — 80–98%). Хоча проблема, звичайно, не у відносних, а у абсолютних цифрах. Та й, власне, кількість підписників на сторінці www.inform.zp.ua мізерна Запоріжжя.

Тому соціальний трафік для них — головне джерело потенційного росту. На тренінгу ми обговорювали, як його збільшити. І одна з основних стратегій — розміщення постів, які “заточені” під репости. Таким чином охоплення сторінки значно зросте і зачепить аудиторію поза фан-базою сайту.

Запорізькі журналісти попросили Агенцію “Або” накидати їм ідей для таких постів. Що ми і робимо. Сподіваємося, список стане корисним медійникам з інших регіональних ресурсів.

Запропоновані ідеї можна реалізувати в різних форматах. Це може бути зфотошоплена картинка, фото, відео або публікація за допомогою одного із вбудованих форматів Facebook (наприклад, опитування).

Отже:

 • Гарні фото вашого міста. З логотипом видання і написом “Ми любимо Назва_міста)”. Якщо фото не редакційне — обов'язково вкажіть автора уже на самому зображені, десь у куточку. Всі будуть задоволені
 • Старі фото або інші зображення. Головне підбирати такі, які більша частина вашої аудиторії ще не бачила. Ідеально, якщо якось обіграєте те, як змінилося це місце за роки.
 • Пости, які апелюють до почуття місцевого патріотизму. Запостіть картинку із написом, який викликатиме гордість у вашої цільової аудиторії (для регіонального сайту це, відповідно, жителі певного міста чи вихідці з нього).
 • Заклик до допомоги. Наприклад, збір коштів для хворої дитини з вашого міста. Тут, звичайно, головне не вірусність, а реальна користь від публікації. Але ж і досягається вона саме завдяки репостам. Приклад ось.
 • Гарно оформлений рецепт місцевої страви. Розмістіть картинку з інгрідієнтами та апетитним результатом. Детальну інструкцію приготування можна розписати у поясненні до зображення.
 • Ще одна гастрономічна ідея. Купіть на ринку велику свіжу рибину. Розмістіть її фото і запропонуйте підписникам вгадати вагу. Поставте умову: потрібно написати коментар із вашим варіантом та зробити репост. Хто буде найближче до істини, той і отримає те, що на фото. Звичайно, замість риби може бути будь-що інше.
 • Вітання зі святами. Ваші читачі поділяться постом і таким чином привітають і своїх друзів.
 • Корисна порада. Короткий лайфхак. Наприклад, нагадайте про користь вітаміну С у холодну пору року.
 • Зробіть приємне вашим уже існуючим підписникам. Зберіть їх аватарки і зробіть мозаїку: квадрат “зклеєний” з маленьких фото, на кожній стороні якого буде по сім облич. Таким чином на одній картинці опиниться майже півсотня ваших фанів. Людям буде цікаво шукати себе і знайомих на таких полотнах, а знайшовши, вони з великою вірогідністю зроблять репост.
 • Огляд цін у місцевих супермаркетах чи ринках. Порівняйте скільки коштують однакові продукти у різних місцях міста.
 • Місцеві тваринки. Фото+напис на ньому. Тут головне, щоб зображення викликало почуття “мімімі”. Або якусь іншу сильну емоцію, наприклад, співчуття. За досвідом знаю, що краще репостяться картинки зі “спільними” тваринам — бродячими собаками та котами, дикою фауною або ж із жителями місцевого звіринця чи притулку.
 • Вражаючий факт. Щось несподіване і викликаюче подив. Дізнайтесь, наприклад, про найбільшу глибину вашого місцевого озера. Можливо, майже ніхто і не здогадується, що там є 10-метрові ями. Репости гарантовані.
 • Якщо спортсмен або артист з вашого міста взяв призове місце у великих змаганнях чи фестивалі, розмістіть його фото з вітальним підписом. Репости будуть, адже усім нам приємно пишатись своїми земляками. Якщо на фото дитина — взагалі ідеально.
 • Жарт. Тут бажано зачепити якийсь актуальний інформаційний привід, бо ж у нас не просто сторінка з мемасиками.
 • Сильна цитата з вашого ж інтерв’ю: фото героя і його слова. Якщо гарно підберете висловлювання — їм захочуть поділитись. Ще й отримаєте додатковий трафік на статтю.
 • Короткий вірш місцевого поета. Такий, щоб помістився на одну картинку: слова і відповідний їм фон. Якщо вірш про ваше місто чи район — ідеально. Подібне ж можна зробити і з картинами місцевих художників. Головне, щоб не зрадив смак.
 • Челендж. Вигадайте для ваших читачів обіцянку, яку вони захочуть дати і собі. І закріпити це — публічно поділившись із друзями. Чудово працює під Новий Рік. Гумор вітається.

Євгеній Фролов, ментор Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів