Конференція, форум, хакатон: як отримати від участі максимум

7 порад, які не дадуть згаяти час даремно

Нещодавно я провела кілька днів на конференції Unlock у Празі. Туди з’їхалося кілька сотень ГО-шників, медійників, айтішників та представників креативних індустрій зі Східної Європи та центральної Азії.

Сама програма заходу не надто вразила, але я знала, що їду туди не за новими знаннями. Ключова ціль була в іншому — знайти партнерів для проектів агенції «Або» за кордоном.

І це перше з семи правил продуктивних конференцій, які я для себе вивела: чітко розуміти, навіщо йдете на захід. «Просто послухати» — найпровальніший із можливих варіантів.

Ознайомтеся з програмою, почитайте більше про спікерів і подумайте, хто і чим може бути вам корисним. Комусь є сенс презентувати ваш проект або ідею (донору чи потенційному партнеру), комусь — просто поставити питання (приміром, розпитати, як у чужій редакції влаштовано процеси, що вас цікавлять), від іншого — отримати фідбек на якусь свою ідею.

Наперед продумайте, як у розмовах презентуватимете власний проект — щоб швидко, зрозуміло і переконливо.

Фото: Alena Agadjikova

Часто організатори великих заходів створюють напередодні івенту Facebook-групи для учасників. Розкажіть там про свій проект і очікування. Тільки не пишіть про всі ці «нові знання і враження», будьте максимально конкретними — мовляв, хочу зрозуміти, як запустити комерційний відділ, знайти партнера для такого-то проекту абощо. Попросіть відмітитися у коментарях людей, які мають цікавий вам досвід, і домовтеся з ними перетнутися (ну, якщо івент великий і учасників тьма). Словом, активно знайомтеся — і з учасниками, і зі спікерами.

Конференцію Unlock влаштували у відкритому просторі Kasárna Karlín, який облаштували на території колишніх військових казарм. Фото: Unlock 2019

Нагадайте про себе опісля заходу. Приміром, на Unlock я познайомилася з кількома потенційними донорами, зацікавила одну із журналісток написати про наш проект у профільному виданні її країни, запітчила нас як спікерів для подібної конференції за кордоном, познайомилася з представниками кількох медійних ГО. Всім їм через день після заходу надіслала коротку презентацію про наш проект, контакти і лист про те, чим ми можемо бути один одному корисними.

Виписуйте ідеї та «осяяння». З великою вірогідністю, чимало виступів заходу здадуться вам дуже загальними, «нічого нового, я й так все знав». А потім одна випадкова фраза спікера може наштовхнути на круту ідею або дати імпульс до дій.

Заради таких осяянь я й відвідую великі заходи, а найбільше їх отримую, коли слухаю не своїх колег, а людей із суміжних галузей, в яких сама розуміюся значно менше. Занотовуйте такі ідеї, навіть якщо вони здають божевільними або не на часі. З Unlock я привезла десяток таких, але про це розповім вже в наступному блозі.

Фото: Unlock 2019

Спробуйте впровадити бодай одну нову ідею. Нові знання та ідеї — це лише інструмент. Але він нічого не вартий, допоки ви не застосуєте його на практиці. Перші дні опісля заходу (якщо він був не провальним, а ви на ньому — продуктивними), вас розпиратиме від думок та натхнення. Обов’язково скористайтеся цим моментом — і спробуйте втілити у життя бодай одне рішення чи гіпотезу, які народилася опісля і завдяки івенту.

До речі, поки я була на Unlock, майже всі наші ментори були на Lviv Media Forum. І робили нотатки з найцікавіших виступів спікерів. Шукайте всі їх на нашій Facebook-сторінці:

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах