Створили корисний путівник містом — і продали його рекламодавцям за 10 тисяч гривень. Кейс Біляївка.City

Редакція Біляївка.City за підтримки Агенції розвитку локальних медіа «Або» створила лонгрід-путівник «Гайда до Біляївки!». Цей проект збираються масштабувати на інші сайти мережі. Редакторка Галина Халимоник розповідає, як створювали гайд і монетизували його.

Створити путівник — одне з перших завдань, які отримала наша редакція від менторів на старті сайту. З різних причин тоді ми не запустили його у верстку, хоча самі дуже часто зверталися до нього. У ньому ми зібрали безцінну інформацію: коли треба щось порадити знайомим, які їдуть до Біляївки, або коротко розповісти про своє місто тим, хто взагалі нічого про нього не знає. Це такий must-have локального сайту, де зібрані корисні контакти та інформація — як дістатися, де зупинитися і їсти, що відвідати.

Ми вирішили монетизувати копітку працю журналістів, які збирали, перевіряли контакти, робили фото локацій. Рекламний менеджер зателефонував власникам готелів, гостьових домів, магазинів, які можуть бути цікавими туристам. Ми проговорювали, що створюємо не просто рекламу для певного закладу, а додаємо вартості всій території громади. Люди мають розуміти, чому сюди варто приїхати, чим цікава ця місцевість.

Розміщення коштувало від 200 до 500 гривень. Наприклад, для готелів блок в форматі «Назва, контакти, короткий опис, фотогалерея, посилання на сайт/сторінка» пропонували за 500 гривень.

За виключенням кількох представників місцевого турбізнесу, ми домовилися про платне розміщення майже всіх, чиї контакти увійшли в путівник. Складно було домовитися з тими, де адміністратор сам не хотів приймати рішення, а координати власника не надавав. Такі об’єкти ми або не включали в перелік, або поставили без контактів. Окрім того, свідомо не включали ті об’єкти, які б не стали рекомендувати друзям чи знайомим.

Для деяких постійних рекламодавців зробили бонусне розміщення — із значною знижкою або навіть в подарунок до інших промо. Також під час переговорів по гайду нам вдалося додатково продати рекламодавцям окремі промо-тексти на сайті.

Хоча ми спершу не розглядали цей проект, як комерційний, а скоріше іміджевий для сайту, на гайді ми заробили 10 000 гривень.

Галина Халимоник, редакторка Біляївка.City

Читайте також:

Хочу розповісти про свій заклад на міському сайті. Що можете запропонувати?

Ідеї для рекламних історій у маленькому містечку від Біляївка.City

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах