Експеримент: як головні редактори трьох сайтів мережі The City стали менторами Білопілля.City

Розповідаємо про перші враження та результати

10 вересня у мережі The City з’явився новий сайт — Білопілля.City. Його розвиває редакція газети «Білопільщина», а менторами команди в рамках експерименту стали одразу троє головних редакторів мережі. Це Галина Халимоник з Біляївка.City, Андрій Кривулько з Конотоп.City та Олександр Назаренко з Сусіди.City. Про очікування, перші враження від колективного менторства та результати роботи за місяць — далі.

Галина Халимоник, відповідає за нові формати

Для мене це зовсім новий досвід. Специфіка нашого менторства в тому, що з двома іншими колегами ми розділи між собою обов’язки. Я відповідаю за нові формати: тести, рейтинги, картки тощо. В газеті їх мало хто використовує, однак саме вони роблять сайти мережі “Або” інтерактивними, сучасними та дозволяють залучити читачів. Адже сьогодні ЗМІ має не тільки інформувати про новину, а й розважати, пояснювати, дозволяти слідкувати за трендами.

З новими форматами Білопілля.City справилися досить непогано. На сайті є вже декілька тестів, є формат карток. Найскладніше виявилося з рейтингами, оскільки ймовірні учасники бояться, що мова йде про виставлення місць. Тоді як рейтинг в нашому розумінні — це просто перелік, список, поданий у цікавій формі.

Найбільша складність в роботі — це змінити фокус з газетяра на журналіста сайту.

Журналісти, які звикли працювати в газеті, зовсім по-іншому дивляться на тексти. Вони забувають, що тут ми конкуруємо за читача з соцмережами, з іншими ЗМІ. Забувають, що кожен текст має зачепити, зацікавити. Тому найскладніше змусити колег оцінювати свої тексти на те, чи легко буде їх знайти серед бурхливого потоку інформації, чи інформативний та локалізований заголовок, чи витримана структура тексту, чи немає зайвих деталей, які обтяжують тексти.

Ще одна проблема, на яку страждають локальні журналісти — відсутність планування.

Їм здається, що в їх містах нічого не відбувається, тоді як якісний план, продумування тем, пошук цікавих героїв набагато міг би спростити їм життя. Адже часи, коли ЗМІ були тільки розповсюджувачем новин — давно скінчилися. Тому наразі головне завдання як ментора — поділитися своїм досвідом, як шукати новини навіть тоді, коли здається, що в місті повний інформаційний штиль.

Олександр Назаренко, відповідає за роботу з текстами

Робота з редакцією в Білопіллі виявилася водночас і приємною, і важкуватою. Легко було спілкуватися, бо ми говоримо однією мовою.

Наші редакції схожі, зі схожими проблемами. Так само рік тому стартували наші Сусіди.City, так само ми не мали уявлення, куди і як рухатися.

Важко, бо, як мені здалося, колеги не зовсім серйозно мене сприйняли. Мовляв, ну-ну, повчи нас, ми й самі все знаємо. Рік тому цей етап ми теж проходили. Тому, як на мене, все йде нормально. І вже є перші успіхи.

Сайт працює кілька тижнів, а одна з публікацій набрала понад 12 тисяч переглядів. Це крутий показник. Тепер працюватимемо, щоб більшість публікацій були якісними і демонстрували хороші результати.

Андрій Кривулько, відповідає за комерційний напрямок

Для мене робота з Білопілля.City поки що виходить складно. Намагаюся пояснити, що всі початкові моменти вже проходив й потрібно дослуховуватися до порад. Наприклад, вести кожен окремий проєкт у Trello, щоб нічого не губилось й не забувалось. А коли виходить, що “у чатіку посилання загубили” або просто забули виконати завдання, то я повертаюсь до своїх порад. На жаль, навіть після цього мої поради не завжди сприймають.

Початок був досить вдалим — ми одразу знайшли спонсорів на конкурс, написали дві рекламні статті. Але зробити цей процес системним поки не вдалося.

Також існує характерна риса для усіх маленьких медіа. Працівники бояться брати ініціативу на себе. Чекають по кілька днів, поки головний редактор приїде з відрядження, щоб узгодити певні моменти. Хоча могли б вирішувати подібні питання набагато швидше.

Читайте також:

Навіщо вашому виданню Instagram та що з ним робити

Як ми залишились без інвестора і за перший місяць заробили більше, ніж будь-коли: досвід Конотоп.City

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

More from Агенція медійного росту "Або"