Навіщо ми створили внутрішній редактор верстки матеріалів на платформі The City

Якщо коротко, для міського онлайн-медіа це додатковий козир у перемовинах з рекламодавцями і турбота про читача. А ще це просто естетично.

Редакції, з якими працює Агенція розвитку локальних медіа «Або», починають тестувати внутрішній редактор для верстки матеріалів Лонгрід 1.0. Це щось на кшталт сервісу Tilda, але безкоштовно і в нашій власній адмінці.

Що це таке?

Це функціонал, який дозволяє красиво та сучасно оформлювати будь-які публікації на сайтах.

Програмісти розроблювали його понад два місяці, і продовжують вдосконалювати, отримуючи фідбек від редакторів. Так побудовано всю роботу в «Або» — ми постійно додаємо нові інструменти в адмінку, тестуємо їх спільно з командами сайтів і поступово допрацьовуємо.

Нині у розпорядженні редакцій 50 варіантів оформлення різних блоків текстів. Їх можна поділити на такі формати:

  • фото-блоки
  • списки
  • блоки з коментарями і цитатами
  • блоки для продажу товарів
Приклад блоку для товарів

Вже готові перші матеріали, на яких редакції вчилися верстати і працювати з блоками.

Команда Конотоп.Сity побувала в офісі місцевої IT-компанії та поспілкувалася з програмістами. Це промо-матеріал.

Ще одне промо — «Все про меню, доставку та розіграш призів: у Біляївці 22 червня відкривається бістро Cocorico».

А редакція Сватове.Сity зверстала майстер-клас від кондитера Альони Пінчак.

Ще більше публікацій, створених у редакторі Лонгрід 1.0, з’являться протягом найближчого тижня на 10 сайтах-учасниках Редакційних батлів. Тому стежте за результатами батлів і роботами команд.

Чому це зручно?

Це внутрішня система верстки — немає необхідності створювати лонгріди на сторонніх ресурсах (традиційні адмінки не мають готового вбудованого функціоналу для подібної верстки), перемикатися між сайтами, експортувати код, залучати сторонніх розробників або дизайнерів, платити абонплату.

Це можливість пропонувати рекламодавцям різні варіанти оформлення матеріалів, нестандартні та привабливі— зокрема, і для продажів товарів через міські онлайн-видання (ми віримо, що за цим — майбутнє монетизації медіа і працюємо над відповідним функціоналом).

Це елемент візуального бренду міського медіа.

Це те, що поки вирізнятиме сайти мережі The City на фоні більшості інших районних (і не лише) видань.

Але якщо ви хочете, щоб і ваш сайт отримав подібну систему верстки — напишіть нам повідомлення на Facebook-сторінку.

Чому важливо?

Вже недостатньо написати якісний текст — його слід красиво оформити, щоб читач поринав у матеріал, а не тонув у полотні літер.

Нещодавно я дочитав книгу продуктового дизайнера Скотта Херфа (його статті можна знайти на сайті scotthurff), а сам він відомий за роботою з компаніями Tinder і Philosophie.

І ось він пише: безліч досліджень підтвердили, що естетичні чинники відіграють важливу роль у формуванні ставлення до продуктів. А консультант з юзабіліті Франк Спіллерс у своєму дослідженні припустив, що дизайн продукту, що забезпечує «естетичну привабливість і задоволення», істотно впливає на успіх продукту.

Якщо зовсім коротко, то і рекламодавці, і читачі стають все більш вибагливими щодо зовнішнього вигляду продуктів та їхньої зручності. І той, хто не встигає за цим, втрачає клієнтів. Медіа, зокрема.

Яка є альтернатива внутрішнім системам верстки?

В Україні часто використовують конструктор сайтів Tilda, який можна інтегрувати майже в будь-яку CMS. Це обходиться від 2400 до 4800 гривень на рік.

Ми й самі використовуємо Тільду. На ній, приміром, ​​створювали путівники містами. Якщо не бачили, то ось гайди Конотопом (Сумська область), Корюківкою (Чернігівська область), Баром (Вінницька область) і Біляївкою (Одеська область).

Інший подібний сервіс— Readymag. Для натхнення гляньте матеріали, які в ньому створює онлайн-журнал про лідерів українських креативних індустрій Сreatives.media.

Сам інструмент дорожчий — від 192 до 768 доларів рік, і щоб працювати з ним, потрібно залучати дизайнера або верстальника.

Олександр Білінський, ментор Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку на Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

Читайте також:

Чому локальним медіа потрібні круті спецпроекти

Вісім лайфхаків для менеджерів із реклами

Три моделі монетизації міських медіа, в які ніхто (майже) не вірить

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах