#ДеГроші: Простий шаблон для створення бази рекламодавців. І поради щодо роботи з нею

Ідеально для медіапроектів, які лише стартують

Без грамотної роботи з базою рекламодавців монетизувати інтернет-видання не вдасться. У ліпшому випадку йтиметься про більш-менш вдалу імпровізацію, ситуативні продажі та фінансові надходження, які періодично падатимуть до нуля. Називати бізнесом це не можна.

Жодна з редакцій, які запустили сайти на платформі The City, на старті не мала адекватної бази рекламодавців. Замість них — набір електронних таблиць та вордівських файлів з хаотично записаними іменами підприємців, назвами фірм та номерів телефонів.

У декого ж не було і того — лише зошити з записаними від руки даними.

Приміром, “база” рекламодавців новоствореного сайту Svatove.City міститься у дев’яти різних файлах. Працювати з цим неможливо. Тож одне з перших завдань, які отримала команда — зібрати всі контакти в єдиному файлі та систематизувати їх.

Звісно, в ідеальному світі така база ведеться за допомогою CRM-системи. Але, по-перше, регіональним редакціям доводиться заощаджувати на всьому, а пристойні CRM-системи коштують грошей. По-друге, нам доводиться мати справу з рекламними менеджерами-початківцями, і їм ліпше працювати з простими інструментами.

Таким інструментом може стати звичайна Excel-таблиця. Для своїх редакцій ми розробили ось таку.

Це шаблон, який дозволяє систематизувати базу рекламодавців та спланувати індивідуальну роботу з кожним із них.

Одним слід телефонувати щомісяця, іншим пропонувати рекламу лише до сезонних подій або свят — Новий рік, День закоханих, випускні вечори тощо.

Все це слід вносити у таблицю, щоб розуміти, кому і коли дзвонити наступного разу, чим завершилися попередні перемовини, що клієнт вже замовляв. Ну, і окрема вкладка з днями народження рекламодавців: не забувайте вітати своїх партнерів, підвищуйте їхню лояльність.

Кого додавати у базу рекламодавців:

  • підприємців, які вже давали рекламу у вашій газеті або на сайті
  • всіх тих, дає рекламу у виданнях-конкурентах — міських і районних
  • контакти тих, дають рекламу на білбордах, сітілайтах і навіть звичайних оголошеннях на стовпах, хто роздають на вулицях рекламні листівки
  • решту місцевих підприємців, які ще ніде не рекламувалися
  • тих, хто рекламується в медіа сусідніх міст і кого потенційно може зацікавити ваша аудиторія

Наступний крок — особисто познайомитися з підприємцями, які з вами ніколи не працювали. І переконати, що співпраця буде взаємовигідною.

В одному з попередніх блогів ми розповідали, як з цим впорується один з найбільш успішних сайтів мережі — Біляївка.City.

Кілька їхніх ідей та підходів вас точно здивують.

Окрім бази, вам потрібен хтось, хто з нею працюватиме. Систематично, щоденно, і не займатиметься нічим іншим. Валерій Гармаш, власник комерційно успішного сайту Слов’янська 6262.com.ua, радить наймати рекламних менеджерів у пропорції: один на 30 тисяч жителів міста.

Звісно, вам може пощастити і рекламодавець знайде вас сам. Як це трапилося з тим же Svatove.City — з ними клієнт, рішуче налаштований дати рекламу, зв’язався вже на другий день існування сайту. Але медіа має бути бізнесом, тому на удачу краще не покладатись.

Євген Фролов, ментор Агенції розвитку локальних медіа “Або”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах