В чому різниця між кількістю переглядів та лояльною аудиторією

Аудиторія зростає, а спільнота — ні. Тому будь локальним або помри

Новини — не найкраща бізнес-модель. Збирати їх часто дорого, ризиковано публікувати, а ще вони дуже швидко втрачають свою цінність. Проте газетам вдавалося багато років непогано на цьому заробляти — завдяки рекламному бізнесу, переконує у своєму блозі американський медіа-експерт Деймон Кізов.

У кінцевому підсумку великі торгові мережі, інтернет, розповсюдження новин та перехід до алгоритмічно спрямованої реклами прикрили це джерело легкого заробітку.

Видавці швидко зрозуміли, що у новій системі реклами цінність мають перегляди сторінок і зростання кількості користувачів. І вони обирали відповідну стратегію — отримати якомога більшу аудиторію для видання незалежно від локалізації. Адже за це видавці отримували фінансову винагороду.

Останні 15 років медіа намагалися збільшити кількість відвідувачів, переглядів сторінок і показів реклами. Але у такій стратегії є свої особливості. Наприклад, в США видавці більше не можуть передбачати або контролювати показ реклами на їхніх сторінках. Адже Facebook і Google там мають близько 60% доходів від цифрової реклами.

І це проблема. Більшість тематичних дискусій під час конференцій, в Twitter та в пресі зосереджена на національних редакціях. І їхні стратегії часто сприймають як єдиний спосіб ведення бізнесу. Хоча для місцевих ЗМІ він не має нічого спільного з реальністю, бо національна та місцева журналістика — не одне й те саме.

Національні медіа націлені на зростання переглядів задля збільшення прибутку, бо вони мають свою аудиторію. У місцевих медіа ми часто говоримо про локальну спільноту. І це важлива відмінність. Якщо ваше видання націлене на масову аудиторію, ви можете збільшувати її без обмежень. Інтернет працює на вашу користь.

Якщо ж випрацюєте у локальній редакції, інтернет є не менш важливим, однак лише деякі з його можливостей будуть корисними.

20 років тому еволюційний психолог Робін Данбар прийшов до висновку, що існує межа для стабільних і тісних соціальних відносин, які людина може зберегти. Він неофіційно визначив це як кількість людей, яких ви добре знаєте і можете разом випити по келиху, якщо раптом зустрінетесь у барі.

“Число Данбара” — 150. І психолог стверджував, що воно встановлене когнітивною здатністю людського мозку. Менші примати з меншими мізками мають менші соціальні групи.

Медіа мають аналогічну межу — число читачів, які відчувають, що ви є частиною їхньої спільноти, і готові інвестувати свій час або гроші разом з вами.

Як це виглядає? Більше часу витрачати на пошук історій для матеріалів всередині спільноти, більше уваги приділяти місцевим новинам. Все просто — кількість читачів в інтернеті необмежена, на відміну від вашої локальної спільноти. Тому будьте локальними — або ваше видання помре.

Читайте також:

Як писати заголовки: три поради ледачим і тим, у кого завжди горить дедлайн

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store