Вісім лайфхаків для менеджера з реклами

Чому не варто намагатись продати клієнту рекламу на першій же зустрічі

1

Перше, що здивувало і трішки налякало, — робота менеджера з продажів є суцільним стресом. Тож його треба чимось знімати, регулярно. І найкраще для цього підходить мотивація. Звісно, пов’язана з матеріальним стимулом. Тож перше, що треба усвідомити, — менеджер працюватиме ефективно, якщо розмір винагороди залежатиме від результату його діяльності.

2

Дуже важливою є систематизація інформації. Соня для цього рекомендує ресурс «Бітрікс» (ця CRM безкоштовна, якщо кількість користувачів менше 12). Там можна в електронному форматі зберігати базу рекламодавців, додаючи все, що з ними пов’язане. Плюс планування командної роботи, відстеження виконання завдань і результатів.

3

Як шукати рекламодавців? Крім аналізу місцевого бізнесу, треба звертати увагу на тих, хто розміщує зовнішню рекламу, наприклад, прогулюючись вулицею. Якщо людина витрачається на білборди (які, до речі на надто ефективні в рекламі), вона наш клієнт. Соцмережі і пабліки можуть дати багато інформації, тому ми маємо бути там постійно. А також місцеве радіо, телебачення, інші друковані видання.

4

Що головне при першому контакті з клієнтом? У жодному разі не намагатися одразу ж йому продати. При першому контакті треба «продати» особисту зустріч. А під час першої зустрічі спочатку з’ясовуємо, що потрібно клієнту, його «болі», а вже тоді пропонуємо вирішити проблеми з нашою допомогою.

5

Щоб не опинитися в ролі нав’язливої особи, клієнта треба спонукати самому розповісти про себе та свої потреби. Для цього варто попросити його заповнити бріф — відповісти на запитання у письмовій формі.

6

Соня підтвердила нашу думку, що банерна реклама не є популярною та ефективною. Її час давно минув. Просунуті клієнти люблять спецпроекти. Різноманітні. І нативну рекламу. На TheVillage Україна є круті спецпроекти, з яких можна запозичити ідеї і для своїх медіа.

7

Якщо клієнт наш, треба детально обговорити всі нюанси. В ціну варто включати вартість просування реклами в соцмережах. Тоді її ефективність буде в рази вищою.

8

Після виконання роботи, приблизно через місяць, необхідно завітати до клієнта зі звітом. Його неважко зробити за допомогою ґуґл-аналітики. Тут ми вбиваємо двох зайців: наочно демонструємо рекламодавцю результативність проекту й обговорюємо з ним подальшу співпрацю. Навіть якщо звіт демонструє не дуже гарну ефективність, це хороший привід обговорити з рекламодавцем, чому так сталося, і продовжити співпрацю.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах