Відео на Facebook — must have для онлайн-медіа

Ще кілька років — і Facebook перетвориться на нове телебачення. Чи користується цим ваша редакція?

Не так давно офіс Цукерберга запустив Facebook Watch — цілком нову платформу для відео-перегляду. Заходиш і як починааааєш дивитися одне за одним 🤓

За кордоном користувачі переглядають цілі шоу та серіали через Watch та говорять про його конкуренцію з YouTube.

Посилання:

Так виглядає Facebook Watch: є рекомендовані ТОП відео за твоїми інтересами, збережені відео, відео від сторінок з підписок. У кожного користувача ця сторінка – індивідуальна.

Ще кілька років — і український Facebook повноцінно перетвориться на актуальний щоденний ресурс для відео-новин, сюжетів, навчальних чи кулінарних відео, розважальних шоу, реклами і блогерських нарисів. Нове телебачення.

Уже сьогодні відео-контент на сторінці соцмережі має більше переглядів і коментарів, ніж текстовий формат; а відео з субтитрами (caption-відео) — це взагалі супер-тренд.

🎥 Що зробити, щоб моє відео на Facebook було крутим, популярним і потрапило до Watch?

  1. Додаємо captions / субтитри. Для того, щоб переглянути відео з субтитрами, не треба вмикати звук чи надягати навушники. Тому вони такі популярні: їх дивляться в офісі, вночі у ліжку, у транспорті, на занятті, за обідом, у ванній… Простий і беззвучний доступ до цікавої інформації.

2. Довжина відео — 3 хвилини. Для успішності відео Facebook рекомендує: пересвідчитися, що воно має сюжет і завдовжки близько 3 хвилин (плюс-мінус).

3. Правило перших 3 секунд. Найцікавіше — на початку. Відео має починатися з головної думки чи з самої родзинки сюжету. Соцмережа — дуже динамічний формат. Тому, якщо не встигли зацікавити користувача в перші 3 секунди, він піде на іншу сторінку.

4. Обираємо красиву обложку. Бажано, щоб обложка була привабливою, яскравою і містила в собі не більше 20% тексту. Facebook не любить надто багато тексту на візуальних матеріалах і може знижувати охоплення чи не пропустити пост на промо.

5. Пишемо теги. Допомагають безкоштовно поширювати відео та підвищують його вірусність.

6. Додаємо інтерактив. Зараз у FB-відео можна додати власне опитування з 2 варіантами відповіді і обмежити час, який воно буде з’являтися на екрані. Так ми залучаємо користувачів до обговорення.

8. Поширення. Впевнюємося, що стоять всі галочки, відподальні за максимальне поширення відео і за Facebook Watch.

7. Налаштовуємо промо. Щоб поширити відео за промо-бюджет, налаштовуємо рекламу з цілями Video views чи Post engagement.

🎥 Круті результати, що маємо вже зараз.

Так відрізняються показники caption-відео від звичайних постів на Сусіди.City:

Органічне охоплення вдвічі більше, ніж платне. Отже, більше людей подивилися це відео безкоштовно для редакції. А ще це в кілька разів більше користувачів, ніж тих, що прочитали звичайний пост з картинкою.

А тут видно, скільки всього хвилин користувачі дивилися відео на Конотоп.City у серпні:

Найпопулярніше — 512 хвилин. Це цілих 8,5 годин перегляду одну-єдиного відео різними людьми. Це супер-круто 👍

Відео-сюжети, відео-інтерв’ю чи опитування, розважальні відео з субтитрами, історії успіху, бізнес-кейсові історії, сюжетні історії про унікальні випадки чи чиєсь життя, субтитрові відео-дослідження і розслідування — є багато варіантів, як перетворити ідею чи текстовий матеріал у відео для Facebook онлайн-медіа.

Все, що треба, — це почати і бути новим TV для свого глядача 👌

Було корисно? Постав 👏

А запитати поради з соцмереж можна у мене: Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах