Воркейшн — класний тренд (але це не точно). У День туризму розповідаємо, де і як мандрує команда Агенції Або

До Дня туризму розпитали команду Агенції медійного росту “Або”, який вид туризму їм імпонує, куди їздять мандрувати, як на це вплинула пандемія та як подорожі впливають на їхнє життя.

Лєра Лауда, співзасновниця Агенції

Який вид туризму обирає:

Якось поверталася додому на таксі, отримала сповіщення про шалений розпродаж авіаквитків. І вийшла з автівки вже з квитками на три місяці в Азію. Так сталася моя перша подорож у ті краї. Маю ще безліч подібних історій. Подорожі планую сама. Їду найчастіше кудись до моря і тепла, завжди знайомлюся і проводжу час із місцевими. Загалом, у моєму арсеналі близько 20 відвіданих країн. Люблю соло-поїздки.

Лєра у Таїланді

Де мандрувала останні 2 роки:

Хех, майже ніде. За кордон чомусь досі не вибралася, Україною їздила мало. Остання подорож була у Стамбул на Новий рік, за кілька місяців до початку пандемії.

Україна чи за кордон:

І те, і те. В Україні обираю короткі подорожі на кілька днів. Це швидкий спосіб відволіктися. А от за кордон “на вихідні” так і не навчилася їздити. Туди хочеться і їдеться надовше.

Як впливають мандрівки:

Це перезавантаження і ковток свіжого повітря.

Олександр Білінський, співзасновник Агенції

Олександр у Грузії

Який вид туризму обирає:

Ніколи раніше про це не думав, але зараз дуже хочу в гори. Щоб підкорити якусь вершину і зрозуміти — це моє чи ні. Коли подорожую за кордоном, то намагаюся залишатися на 3 тижні-місяць, щоб познайомитися з місцевими, походити не туристичними маршрутами та зрозуміти місто. А ще для себе вигадав челендж — грати в футбол з місцевими. У цьому році так вийшло у Грузії — у Батумі і Кобулеті класно пограли. Тому я точно не за пляжний відпочинок, а за активний і за активне занурення у місцеве життя.

Де мандрував останні 2 роки:

Зустрів 2021 рік з родиною у Туреччині, а навесні здивували грузинів, коли ми одними з перших приїхали у Кобулеті. Після “порожнього” 2020 року, коли кордони були зачинені, вони очам не вірили, що туристи повернулися. Пандемія прискорила перехід в онлайн, тому зараз багато людей почали працювати з різних місць — і в деяких випадках люди стають продуктивнішими.

Україна чи за кордон:

Буду чесним: за кордон. Бо комфортніше, зрозуміліше і більш людиноорієнтовано.

Як впливають мандрівки:

Туризм для мене — це платформа для нових ідей. З кожної країни привожу щось нове, що можна втілити в Україні.

Юлія Машута, керівниця SEO відділу

Юлія на Радоновому озері в Мигії

Який вид туризму обирає:

Люблю все. Коли дуже втомлююсь, то допомагає all inclusive у Туреччині чи Єгипті. Але найбільше люблю сама складати маршрути класними місцями України або за кордоном. Причому в нашій країні таких місць достатньо і простіше подорожувати на автомобілі. Адже за кордоном платні дороги й складності з паркуванням.

Де мандрувала останні 2 роки:

В останні два роки більше подорожувала Україною, а за кордон виїхала тільки в цьому році після вакцинації.

Україна чи за кордон:

Саме у 2020 році я багато їздила Луганщиною. Тут є дивовижні місця, до яких “руки не доходили” до пандемії. Також відкрила для себе Одеську область з її вином і бессарабською кухнею.

Як впливають мандрівки:

Туризм особисто не дає мені перегоряти на роботі. Нові враження, емоції допомагають переключитися і відпочити. Ще мені подобається дивитися як облаштовані міста за кордоном, як живуть люди в них і переймати цей досвід. Наприклад, мені сподобалося, як в Іспанії проводять вечори сім’ї — відпочивають всі разом на літніх майданчиках в кафе, нікуди не поспішають, їдять і спілкуються. Коли я це згадую ввечері, засиджуючись за комп’ютером, встаю і йду гуляти.

Юліана Охотнік, керівниця контентного відділу

Юліана в Карпатах

Який вид туризму обирає:

Обожнюю міста, досліджувати їхню архітектуру, історію, прогулюватись вуличками і знайомитися із місцевими та їхніми звичками. Замість традиційного вибору між морем і горами скоріше за все для подорожі оберу нове місто.

Де мандрувала останні 2 роки:

Протягом останніх двох років в силу обставин переважно відпочивала в Україні — це були Карпати, Одеса, Львів, Харків. Також було багато поїздок в інші міста по роботі. Це не зовсім відпочинок, але все одно дозволяє перезавантажитися. Ковід минулого року в останній момент змінив плани щодо поїздки за кордон, однак найближчим часом планую нарешті це виправити.

Україна чи за кордон:

І те, і те. Вважаю, що пандемія дала поштовх внутрішньому туризму. І показала, що в Україні багато крутих напрямків і локацій. Однак саме за кордоном є можливість зрозуміти, як і чим живуть інші міста, як вони змінюються і розвиваються. У таких подорожах можна відчути максимальне різноманіття і свободу.

Як впливають мандрівки:

Поїздки дають можливість перезавантажитись, подивитися на своє місто по-іншому, дають натхнення і бережуть від вигорання. Найкраща порада — раз на декілька місяців хоча б на 2–3 дні змінювати картинку.

Гаяне Авакян, координаторка онлайн-журналу Свои.City

Гаяне з сином Тимофієм у Святогірську

Який вид туризму обирає:

Зрозуміла, що мені краще відпочивати у лісі і не в сезон. Люблю, коли мало людей і багато дерев. Остання класна відпустка — це прогулянки сосновим лісом, разом із сином сім днів підряд, фотографування там у макро, відпочинок в котеджі. Тиша, запах, спокій.

Де мандрувала останні 2 роки:

Україною (як і до цього). Пандемія скасувала мої плани на перший виїзд в Європу. Останні два роки відпочивала в регіоні — на річці Сіверський Донець, в Святогірську, на Азовському морі. Його, до речі, люблю, але медузи таки зіпсували ту відпустку. З початком карантину разом з друзями і родиною почали робити виїзди на вихідні — побачили круті крейдяні гори, екостежки та інші цікаві туристичні штуки регіону (до яких раніше не виїжджали).

Україна чи за кордон:

Поки Україна, адже я читаю “О, Море” з дня заснування, а там пишуть, що в Україні можна класно відпочивати.

Як впливають мандрівки:

Найкращий відпочинок — той, де у валізу не кладеш ноутбук. Після повернення задачі вирішуються вдвічі швидше. Але такий відпочинок — розкіш. Остання відпустка була в стилі воркейшн — класний тренд (але це не точно).

Володимир Галузінський, продюсер контентних проєктів

Володимир у Карпатах

Який вид туризму обирає:

Поза сумнівом, активний, піші походи, трошки велопокатухи. Останніми роками зацінив також і пляжний туризм, певно, старість. Але, попри це, перевага все одно за активними видами відпочинку, поки ноги носять.

Де мандрував останні 2 роки:

Помандрувати протягом останніх двох років дала можливість попередня робота. Минулої зими вдалось потрапити в рамках відрядження в Албанію, а за місяць потому за аналогічною схемою у Хорватію. Побаченим залишився вражений в усіх можливих сенсах.

Крім того, на початку цього року вдалось потрапити в Карпати. Це був суто чіл-тріп, без рюкзака та намета, але з чанами та трошки лижами. Загалом же, щодо переміщень всередині країни, то пандемія жодним чином на них не вплинула. Регулярні тріпи на малу батьківщину завдяки блаблакару геть не були проблемою.

Україна чи за кордон:

Маю невеличку мрію — відвідати якомога більше цікавих куточків України, перш, ніж підкорювати закордонні простори. Таке от маю переконання — перше треба своє рідне дослідити якнайкраще, а тоді вже чуже дивитись.

Україна багата країна в туристичному сенсі, бо рідна, бо ростемо тут, двіжуємо по всьому світу, а не знаємо, що в сусідній області середньовічний замок. А вже коли побачу принаймні половину найбільш кльових місць в Україні, тоді можна і ген за небокрай.

Як впливають мандрівки:

Це те, що надихає, те, що зцілює, збирає докупи і дає час побути із собою. Хоча мандрівки наодинці не люблю.

Ольга Омельянчук, менторка

Оля в Ісландії

Який вид туризму обирає:

Я планувала відвідати 30 країн до 30 років. Але все зіпсувала пандемія коронавірусу. Зараз у моєму “багажі” 29 держав: відкриті “умовно екзотичні” Ірландія та Ісландія, і досі не досліджені “класичні туристичні” Франція та Іспанія. Найпривабливіший для мене туризм — це туризм. Подорожі — це можливість лікувати душу враженнями, і я люблю будь-які варіації туризму. Але у загальних рисах (ідеально) це має бути, радше, активний туризм і за межами України.

Де мандрувала останні 2 роки:

Пандемія обмежила мої подорожі за кордоном. Остання поїздка була у лютому 2020-го — літала з колегами у Берлін. Україною дуже часто катаюся через відрядження, але не вважаю це подорожами-подорожами — зрештою, це ж не відпочинок.

Україна чи за кордон:

І Україна, і за кордон. Тому що важко відкривати чуже, коли не знаєш рідного.

Як впливають мандрівки:

2014-й новий рік я зустріла у Дубліні. Буквально втекла з охопленого Революцією Гідності Києва, щоб перезавантажитися і трохи відпочити від новин (роботи). Відтоді вважаю, що туризм дійсно допомагає перезавантажитись. Особливо, коли постійно перебуваєш у стані натягнутої струни.

Аліна Швидко, керівниця відеовідділу “Або”

Аліна у Генгорці, Арабатська стрілка

Який вид туризму обирає:

Я дуже люблю подорожувати з наметом на море і походи в горах. Коли ти віч-на-віч з природою, майже без посередників — це найбільша насолода, яку можна уявити. Люблю активно пізнавати місцевість, рух мене підживлює. Втім завжди розумію, коли треба сповільнитися і насолоджуватися чілом.

Де мандрувала останні 2 роки:

Останні два роки, як і переважно до того, я подорожую Україною — літні і зимові Карпати, Кінбурнська коса, Бірючий острів, Арабатська стрілка, Пивиха, Бакота.

Завдяки тренду на внутрішній туризм дізналася про безліч цікавих місць тут. Одного разу була в Туреччині, готельний відпочинок мені не зайшов, але тоді, на жаль, у них був повний локдаун і кудись поїхати на громадському транспорті (крім екскурсій) було неможливо. Пощастило, що в Чам’юві (Кемер, Анталія) є гігантський закинутий готель.

Україна чи за кордон:

Україна. За кордон не завжди є можливість.

Як впливають мандрівки:

Саме в подорожах я відчуваю максимальну насолоду і радість від життя.

Настя Абрамець, редакторка онлайн-журналу “О, Море”

Настя у Залізному Порту

Який вид туризму обирає:

Я обожнюю багато ходити пішки, тож у мандрівках новими містами намотую вдень десятки кілометрів, майже не використовуючи громадський транспорт. Люблю море, але не пляжний відпочинок. Пляж радше приємний бонус до прогулянок новими містами. Моє ідеальне місце для відпустки — поєднання моря, гір і старовинної архітектури міст. Обожнюю вечорами зупинятися в місцевих барчиках, дивитися як відпочивають місцеві, як вони поводяться.

Не цураюся all inclusive. Коли я дуже втомлена і хочеться приділити максимум уваги рідним — це ідеальний варіант.

Де мандрувала останні 2 роки:

Пандемія зустріла мене в аеропорту “Бориспіль” в лютому 2020 року в образі прикордонників в хімічних костюмах. З того часу закордонних поїздок стало менше, ніж раніше. Але поступово повертаюся у норму.

Зате в останній рік більше мандрую Україною. Також пощастило 3 тижні працювати на Херсонщині. І хоч це не відпочинок, але однозначно цінний туристичний досвід.

Україна чи за кордон:

Те, інше і побільше. Практично не було сіл чи міст, в яких мені довелося побувати, які нічим не сподобалися. Завжди і всюди можна знайти щось чи когось цікавого, винести цінний урок.

Мені цікаво досліджувати села і містечка навколо Львова, я обожнюю намотувати кілометри вулицями європейських міст, я була вражена іншим світом Шрі-Ланки. А ще в мене є мрія — провести зиму у теплі, бо якщо обирати між Україною і за кордоном я не хочу, то обираючи між літом і зимою, мій фаворит однозначно літо.

Як впливають мандрівки:

Якщо хтось матеріальні цінності вимірює в машинах і квартирах, то в мене це завжди квитки на літак. Я завжди думаю: “Та зі гроші я б могла злітати…”.

Мандри роблять мене щасливою, наповнюють енергією, ідеями. Після чергової поїздки у мене завжди з’являється нове бачення, натхнення щось робити, змінювати. Коли я довго на одному місці, починаю “в’янути”.

Іра Пельц, журналістка онлайн-журналу “О, Море”

Іра в Олеському замку у Львівській області

Який вид туризму обирає:

Цього літа я вперше відпочивала за системою all inclusive і вже на 4 день була готова втекти з готелю.

Найбільше люблю активний відпочинок, щоб тримати себе в тонусі і “відключати голову”. Мені подобається вибирати місця, які хочу відвідати, складати план подорожі, а не просто купити тур і їхати туди, куди везуть.

Ще люблю шукати красиві оригінальні будиночки, в яких можна зупинитися, особливо в українських Карпатах. Дуже хочу піти у похід з наметом, багато подорожувала так в шкільні роки, а зараз складно наважитись.

Де мандрувала останні 2 роки:

До пандемії, одразу після прийняття безвізу, багато їздила за кордон, була в Іспанії, Німеччині, Австрії і інших країнах Європи. Протягом останніх двох років подорожувала переважно в Україні: замки Львівщини, Мисливський будинок Стир на Львівщині, кілька поїздок у Карпати. За кордоном від початку пандемії відвідала тільки Єгипет.

Україна чи за кордон:

Звичайно, люблю подорожі за кордоном, але останнім часом простіше мандрувати в Україні, і я цьому рада. Тут можна поїхати в класне місце на один або два дні і назбирати не менше вражень, ніж за кордоном. А зусиль і грошей витратити менше.

Тут є цікаві місця, які можна знайти неочікувано: наприклад, дорогою до замку ми бачили красивий тунель з дерев, майже як розпіарений тунель кохання на Рівненщині, тільки без колій. А ще випадково знайшли дуже красивий великий кар’єр, чимось схожий на скелі Довбуша, про який до того не чули.

Як впливають мандрівки:

У мене є правило — не брати з собою ноутбук і не працювати під час відпочинку. Тоді дійсно перезавантажуюсь. Коли відчуваю, що мені складно зосередитись, знаю, що пора в нову мандрівку, навіть на один чи два дні, щоб відключитися від буденних справ.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах