Багато відео, 200+ виконаних завдань і карантин: яким був 4 сезон Редакційних батлів

Підбиваємо підсумки 8-тижневого інтенсиву

10 квітня завершився четвертий сезон Редакційних батлів від Агенції «Або». На 1 місці із значним відривом опинилася команда Южка.City. Розвитком сайту займається редакція газети «Контакт» із 40-тисячного міста у Миколаївській області. 2 місце посіла редакція ФастівNews.City, а на 3-му — команда Кавун.City із Херсона. Переглянути загальну турнірну таблицю, кількість зароблених жолудів і список завдань можна за посиланням.

Трохи статистики і фактів

7 міст — Южноукраїнськ, Фастів, Шостка, Нікополь, Херсон, Білгород-Дністровський і Лозова, 8 тижнів змагань, 32 завдання від менторів і 204 виконаних завдання від редакцій та 5225 жолудів від Білки.

До речі, Миколаївська область другий сезон поспіль тримає лідерство — адже одним із переможців попереднього змагання були Гард.City з Первомайська.

На середині змагань в Україні запровадили карантин через коронавірус — тож редакціям довелося переорієнтуватися на віддалену роботу, а менторам адаптувати завдання батлів з акцентом на онлайн.

У цьому сезоні було не так багато учасників, як у двох попередніх (5 команд у першому, 10 — у другому і 13 — у третьому), однак редакціям є чим поділитися — вдалими експериментами з відео, непростими темами, а ще цікавими флешмобами.

Експерименти з відео

У цьому сезоні команди багато працювали з відео — для більшості з них кожне таке завдання перетворювалося на справжній виклик.

Ось цей формат ми, наприклад, запозичили з TikTok — у короткому ролику редакція мала пояснити в 5 причинах, чому варто відвідати їхнє місто. А тут відома у місті людина мала оцінити сайт — від дизайну до контенту.

На третьому тижні ми попросили редакції записати підсумки тижня у відеоформаті. Так, у Никополь.City з’явилася регулярна рубрика, яку вже встигли оцінити і полюбити читачі. Наприклад, цей випуск зібрав 6,6 тисяч переглядів.

І ведуча відеоблогу Даша Бойко не збирається на цьому зупинятися

Далі більше. В рамках експерименту кожна з редакцій підготувала відео, в якому дала завдання комусь із своїх колег. А у фіналі змагання команди чекало одне з найскладніших завдань — провести інтерв’ю у прямому ефірі. Такий формат під час карантину активно використовували журналісти в Італії.

Никополь.City поговорили з волонтерами, які під час карантину допомагають літнім людям — доставляють продукти і ліки, ШосткаNews.City спілкувалися із міським головою щодо ситуації із коронавірусом у місті, Кавун.City обговорили ситуацію з психологом і директоркою центру, який опікується родинами, що мають дітей із інвалідністю.

Провокативні, складні та веселі теми

Під час батлів редакції зазвичай отримують теми, за які самі вони скоріше б за все не взялися. Наприклад, Никополь.City підготували репортаж, як працює інклюзивна освіта в місті. А ще редактори змінювали професію в рамках експерименту — і працювали медсестрою, бібліотекаркою, офіціантом і двірником.

Було і трохи гумору — у цих матеріалах можна дізнатися, чим пахне Херсон, Нікополь та Южноукраїнськ.

А от одним із найбільш обговорюваних на більшості сайтів за час батлів був рейтинг впливових жінок міста із різних сфер. Матеріали зібрали від 2500 до 5000 переглядів та велику кількість коментарів у соцмережах.

У Фастові після публікації цього матеріалу багато читачів запитували, чи буде продовження історій, адже насправді успішних жінок в місті і районі чимало. Крім того, до редакції звернувся міський голова та запропонував організувати щорічну загальноміську премію-конкурс «Жінка року». Ідею підтримала Громадська рада і наразі розробляє проєкт спільного конкурсу. Обіцяють червону доріжку, шампанське, подарунки від місцевих підприємців і яскраве свято.

Флешмоби

Одним із завдань у батлі було запустити у своєму місті флешмоб чи онлайн-акцію у соцмережах з хештегом #лишайся вдома. Найкрутіший результат вийшов у редакції з Білгород-Дністровського. Все через те, що вони звернулись до місцевих зірок і попросили їх заспівати на відео. Один із цих роликів набрав 17 тисяч переглядів. Більше про інші ідеї для флешмобів можна дізнатися тут.

Іноді навіть дуже проста ідея може викликати вірусний ефект

Новий функціонал

Одне із завдання батлу — познайомити нові редакції із усім функціоналом, який є на платформі The City і показати його цінність, особливо в умовах карантину. Наприклад, є розділ “Сервіси”, в якому зібрані усі доступні в місті онлайн-послуги, “Довідник” із списком компаній, “Привітання”, текстові онлайн-трансляції, а нещодавно з’явилися опитування двох типів.

Читайте також:

Інсайти редакторів, які брали участь у РедБатлах від «Або»

9 форматів, ідей і тем для матеріалів та реклами, які можна запозичити з Редакційних батлів

Юліана Охотнік, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах