Багато відео, 200+ виконаних завдань і карантин: яким був 4 сезон Редакційних батлів

Підбиваємо підсумки 8-тижневого інтенсиву

10 квітня завершився четвертий сезон Редакційних батлів від Агенції «Або». На 1 місці із значним відривом опинилася команда Южка.City. Розвитком сайту займається редакція газети «Контакт» із 40-тисячного міста у Миколаївській області. 2 місце посіла редакція ФастівNews.City, а на 3-му — команда Кавун.City із Херсона. Переглянути загальну турнірну таблицю, кількість зароблених жолудів і список завдань можна за посиланням.

Трохи статистики і фактів

До речі, Миколаївська область другий сезон поспіль тримає лідерство — адже одним із переможців попереднього змагання були Гард.City з Первомайська.

На середині змагань в Україні запровадили карантин через коронавірус — тож редакціям довелося переорієнтуватися на віддалену роботу, а менторам адаптувати завдання батлів з акцентом на онлайн.

У цьому сезоні було не так багато учасників, як у двох попередніх (5 команд у першому, 10 — у другому і 13 — у третьому), однак редакціям є чим поділитися — вдалими експериментами з відео, непростими темами, а ще цікавими флешмобами.

Експерименти з відео

Ось цей формат ми, наприклад, запозичили з TikTok — у короткому ролику редакція мала пояснити в 5 причинах, чому варто відвідати їхнє місто. А тут відома у місті людина мала оцінити сайт — від дизайну до контенту.

На третьому тижні ми попросили редакції записати підсумки тижня у відеоформаті. Так, у Никополь.City з’явилася регулярна рубрика, яку вже встигли оцінити і полюбити читачі. Наприклад, цей випуск зібрав 6,6 тисяч переглядів.

І ведуча відеоблогу Даша Бойко не збирається на цьому зупинятися

Далі більше. В рамках експерименту кожна з редакцій підготувала відео, в якому дала завдання комусь із своїх колег. А у фіналі змагання команди чекало одне з найскладніших завдань — провести інтерв’ю у прямому ефірі. Такий формат під час карантину активно використовували журналісти в Італії.

Никополь.City поговорили з волонтерами, які під час карантину допомагають літнім людям — доставляють продукти і ліки, ШосткаNews.City спілкувалися із міським головою щодо ситуації із коронавірусом у місті, Кавун.City обговорили ситуацію з психологом і директоркою центру, який опікується родинами, що мають дітей із інвалідністю.

Провокативні, складні та веселі теми

Було і трохи гумору — у цих матеріалах можна дізнатися, чим пахне Херсон, Нікополь та Южноукраїнськ.

А от одним із найбільш обговорюваних на більшості сайтів за час батлів був рейтинг впливових жінок міста із різних сфер. Матеріали зібрали від 2500 до 5000 переглядів та велику кількість коментарів у соцмережах.

У Фастові після публікації цього матеріалу багато читачів запитували, чи буде продовження історій, адже насправді успішних жінок в місті і районі чимало. Крім того, до редакції звернувся міський голова та запропонував організувати щорічну загальноміську премію-конкурс «Жінка року». Ідею підтримала Громадська рада і наразі розробляє проєкт спільного конкурсу. Обіцяють червону доріжку, шампанське, подарунки від місцевих підприємців і яскраве свято.

Флешмоби

Іноді навіть дуже проста ідея може викликати вірусний ефект

Новий функціонал

Читайте також:

Інсайти редакторів, які брали участь у РедБатлах від «Або»

9 форматів, ідей і тем для матеріалів та реклами, які можна запозичити з Редакційних батлів

Юліана Охотнік, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів