Англомовний сайт The Correspondent припиняє роботу. На його запуск зібрали $2,6 млн

Фото: niemanlab.org

Після гучної краудфандингової кампанії у $2,6 мільйона доларів (проведення якої коштувало $1,8 млн), метою якої був запуск сайту у Нью-Йорку голландське видання De Correspondent оголосило про припинення роботи англомовного сайту The Correspondent. Станеться це 31 грудня.

На старті у De Correspondent обіцяли, що редакція нового сайту працюватиме у Нью-Йорку. У якості амбасадорів свого часу їм вдалося залучити відомих у США журналістів, письменників та продюсерів, які активно промотували кампанію. Однак коли суму вже зібрали, виявилося, що засновники De Correspondent взагалі не планували запускати сайт у США. Згодом скандал набув розголосу і їм довелося приносити вибачення.

De Correspondent позиціонував себе як сайт без реклами, який працює за клубною моделлю. Команда наголошувала на повній прозорості процесів — від звітування до використання членських внесків. Видання тепло зустріли в США — засновникам вдалося залучити фінансування від фондів Knight, Craig Newmark Philanthropies, отримати близько $1 млн від організації Luminate, а влітку 2020 на запуск у США Omidyar і Democracy&Media Foundation виділили ще $900 тисяч.

Однак у вересні на сайті The Correspondent з’явилося наступне повідомлення:

“Оскільки ми є виданням без реклами, увесь чистий дохід The ​​Correspondent складається з членських внесків. Ми розпочали роботу 30 вересня 2019 року, і загальна сума членських внесків у тому році становила близько $139 тисяч. Середній щорічний членський внесок становить $51, а середній щомісячний членський внесок — близько 5 доларів.

The Correspondent ще не досяг точки беззбитковості, але ми швидко зростаємо, щомісяця приєднуються сотні нових членів. Ми дуже вдячні, що можемо розвиватися завдяки фінансуванню нашими партнерами Luminate та нідерландським Democracy&Media Foundation. Вони висловили свою віру в міждержавну журналістику.

Наша мета — до кінця 2022 року створити самоокупну журналістську платформу, що повністю фінансується членами. Але ми можемо здійснити це лише в тому випадку, якщо ті, хто приєднався до нас під час кампанії 2018-го, відновлять своє членство цього місяця”.

Більшість підписників не продовжили свою підписку — з 55 тисяч у 2019-му наразі у видання лишилося 22 тисячі підписників.

У своєму листі один із засновників De Correspondent Ернст-Ян Пфаут зазначив, коли влітку вони отримали черговий транш, то окреслили 3 найгірших сценарії для The Correspondent. І у жовтні всі вони стали реальністю — серед них, наприклад, те, що середня річна сума підписки виявилася значно меншою, ніж очікували у виданні (43 евро замість 70). Багато підписників також зауважували про фінансові проблеми та пандемію коронавірусу. Все це призвело би до збитків у розмірі 900 тисяч євро у 2021-му, а дохід не перевищував би 1 мільйон.

У The Correspondent був лише один журналіст, який працював у США. Це Ерік Холтхаус, проте з 30 листопада він зупинив співпрацю із виданням. Частина команди одночасно працювала і в голландській версії сайту, тож вони повернуться туди на повну ставку. Загалом це коштуватиме компанії 544 тисячі євро на рік.

Засновники розглядали різні варіанти, за якими видання продовжило б свою роботу (наприклад, скорочення команди чи зарплат), однак жоден із варіантів не був фінансово прийнятним.

“Враховуючи пандемію COVID-19, яка домінувала у нашому житті та міжнародних заголовках протягом останнього року, виявилося надзвичайно складно постачати “альтернативу щоденним новинам”, яка була б досить актуальною для читачів у понад 140 різних країнах”.

Разом із тим у De Correspondent ніякого скорочення штату або бюджету не буде.

“Наступного року, коли ми будемо готові поміркувати над тим, що сталося, маємо намір поділитися уроками. Такий крок повністю відповідає нашим основним цінностям: чесність, прозорість та готовність аналізувати власні помилки.

Нашу позицію можна підсумувати простою фразою: не зазнає невдач той, хто нічого не пробує. Ми намагалися, і ми будемо продовжувати пробувати ризиковані та захоплюючі нові проєкти в майбутньому. Деякі з них також зазнають невдачі, але багато з них будуть успішними. Виносячи уроки з поразок і перемог, ви ростете — як організація, і як особистість”.

Вам також буде цікаво:

Як видавець локального видання у 100-тисячному Пуебло намагався отримати бюджетне фінансування

Як коронавірус вплинув на локальну журналістику та інші результати Digital News Report

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

123 Followers

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах