Агенція «Або» починає розповідати про медіа-стартапи. Видання серпня — сєвєродонецький «Зміст»

Ми вирішили розповідати про нові міські та регіональні медіа, які з’являються в Україні

Шукайте їх під хештегом #медіастартап. І це не обов’язково сайти, які розробляє Агенція розвитку локальних медіа «Або». Якщо ви є засновником або редактором нового медіа — надсилайте нам інформацію у месенджері, ми з радістю розповімо про вашу редакцію.

І перше онлайн-видання — це сєвєродонецький сайт zmist.org, якому ще немає й місяця.

Хто: розповідає Олег Невениця, керівник громадської організації «Туристична асоціація Луганщини», працює в громадській організації Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець».

Як виникла ідея?

Ідея створення власного контенту була у нас давно — маю на увазі команду Кризового медіа-центру «Сіверський Донець». Ми декілька разів робили спроби (писали заявки на різні гранти), але впродовж п’яти років так і не спромоглися зробити щось цікаве. До речі, ми декілька разів подавали заявки і на конкурси від «Або», але також залишились за бортом.

Тернистий шлях. І як вдалося?

В 2019-му після спілкування з різними людьми із медіа-сфери виникла ідея створення такого мультимедійного проєкту. Він поєднує декілька напрямків: міський інформаційний інтернет-портал, проєкт на YouTube, відкриту громадську дискусійну платформу, аналітичний тижневик, який ми будемо перекладати англійською, та ще й друковану версію.

Крім того, в наших планах є декілька ініціатив, спрямованих на розвиток і підтримку громадянської журналістики. Але це з часом, бо наразі ми знаходимось у нелегкому, але дуже цікавому процесі становлення. Наш проект отримав своє ім’я — «Зміст», ми запустили інформаційний портал zmist.org.

Майже від початку проєкту працює дискусійна платформа, правда в онлайн-режимі, але це не заважає проводити дискусії щодо важливих міських та українських подій. На черзі випуск аналітичного дайджесту Луганщини «Зміст тижня» та інформаційного проекту на YouTube.

Хто в команді?

Усі ці перетворення робить потужна і креативна команда, в якій працюють молоді і вже досвідчені журналісти і медіа-фахівці із Сєвєродонецька, Харкова, Києва і Ужгорода. Ще раз підкреслю, що наш проєкт — це результат колективного розуму. Ми розраховуємо, що через певний час він стане одним із найбільш відвідуваних, впливових і цитованих регіональних інформаційних ресурсів.

А хто фінансує?

Наш проєкт фінансує Агентство США з міжнародного розвитку USAID в рамках підтримки проекту «Демократичне врядування у Східній Україні».

Вам також буде цікаво:

Вони повертаються! Східні редакційні батли 2.0. Переможці поїдуть в одну з редакцій країн Балтії

Если аудитории вашего медиа не нужны новости. О чем писать будем?

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах